• čo s migrénou v tehotenstve?

    Dobrý den, chcela by som sa spýtať: som v 7. týždni tehotenstva momentálne ma už 4 deň sužuje šialena migréna. Migrény som mala aj pred otehotnením, od neurologicky som mala predpisany relpax a frovamen. Teraz vsak tieto lieky viem ze nemozem uzit. Vcera sa bolest hlavy dostala do takeho stadia, ze som takmer odpadla, preto som uzila šumivý panadol ultra. Kedže nezabral a bolest hlavy sa zosilnovala, nad ranom som uzila este jeden ibalgin, po ktorej bolest ciastocne ustupila. Moj obvodny lekar povedal, ze jednorazove uzitie by nemuselo uskodit plodu. Je to pravda? Mam teraz aj vycitky, ale ta bolest sa uz nedala zvladnut ani som nevidela pred seba, iba také žlté machule a aj tlak som mala pomerne nizky - 85/60. Existuje prosim Vás nejaké prípustné liečivo pri podobných stavoch v tehotenstve? Mám predpísané beta-blokátory, kvôli supraventrikulárnej tachykardii /pred tehotenstvom/. Veľmi pekne Vám dakujem za odpoved!

    Dobrý deň,
    ibalgin jednorazovo je bezpečný a nemusíte sa stresovat. Osobne by som navrhol návštevu neurológa, aby Vám naordinoval bezpečnú liečbu, pretože migréna Vám výrazne znižuje kvalitu života.
    Betablokátory sú bezpečné, a nemali by ste ich vysadiť.