• silné krvácanie

    Dobrý deň,
    som 7 mesiacov po pôrode cisárskym rezom. Syna stále kojím. Krvácanie - špinenie po pôrode som mala do 4 týždňa. Potom nasledovalo každý mesiac krvavé špinenie trvajúce cca 4 dni.
    Piaty mesiac po pôrode som dostala veľmi silnú menštruáciu (pretečené vložky každú hodinu - aj v noci - používam tampón pretečie - musím meniť každé 2 hodiny. Menštruácia trvá cca 7 dní. Toto sa zopakovalo aj minulý mesiac.
    Pred tehotenstvom som mávala občas takéto menštruácie, lekár mi povedal, že to súvisí s mojím myómom. Myóm mám cca 3 roky a má veľkosť 2 cm. Tehotenstvom sa nestratil a ani nezmenil. Chcem sa opýtať, či mám ísť na kontrolu, kedže môja silná menštruácia pred tehotenstvom bol konzultovaná s lekárom, teraz sa iba vrátila.
    Je vhodné si dať myóm odstrániť, aj keď ešte plánujem dieťa? Toto je moje prvé dieťa, predtým som mala 2 samovoľné potraty v 6.TT. Mám 34 rokov.
    ďakujem

    Dobrý deň,
    zrejme pri kojení máte anovulačné cykly preto sa nahromadí sliznica a silno krvácate. Vhodná by bola antikoncepcia pre kojace matky, ktorá sposobí útlm rastu sliznice.
    Závisí na lokalizácii myomu, ale zriedka sposobuje takéto krvácania 2 cm myom.