• tvrdnutie bruska....

    dobry den p. doktor,
    dufam, ze polozim otazku spravne, som v 38 tyzdni a vsade citam, ze tvrdnutie bruska pocas dna v pocte 10x je v poriadku. Chcem sa ale opytat preco vlastne brusko tvrdne, co to sposobuje? Vcera poobede a az do vecera som mala pocit, ze mi tvrdne takmer stale, babo sa medzitym hybalo. Alebo to tvrdnutie bolo vlastne babatko, pretoze napr. niekedy som citila brusko tvrde len na jednej strane a tam bolo aj vydute- akoby to bol napr. chrbatik babatka. Co sa moze stat ak brusko tvrdne viac ako 10x za den?! Velmi vam dakujem za odpoved.....

    Dobrý deň,
    je to normálne dozrievanie kontrakčného aparátu maternice a reakcie svaloviny na pohyby plodu.
    Vo Vašom prípade nič, pretože už nehrozí predčasný porod.