• ako rodit?

    Pan doktor, mam taku dilemu. Cakam tretie dieta, prve dve deti som rodila prirodzene, porody prebehli OK az na to ze mi vzdy praskla kostrc. V mladosti som tam raz mala zapal, vtedy som s tym bola aj u chyrurga (bolo to prasknute), dostala som nejaku masticku, 3 dni som si polezala a odvtedy to bolo v poriadku (sen-tam 3x do roka ma to na chvilu zabolelo ale to je všetko) . No a pri porode mi to vzdy praskne a strasne to potom boli (porodnik aj povedal ze: mate to tam nejako nakrivo vzrastene). Este pri 1. porode som sa dost rychlo zotavila (2-3 tyzdne ma to bolelo), ale pri druhom az 2 mesiace...ledva som presla na zachod a do kupelne. A teraz sa bojim ako to dopadne pri 3. porode. Moze sa stat, ze ostanem ochrnuta? Moj gynekolog povedal, ze ked chcem rodit sekciou musim mat papier od ortopeda, teraz mi vsak nemozu robit RTG - som v 14. tyzdni. Ja sa sekcie dost bojim, najradsej by som znova rodila prirodzene. Na druhej strane zase pri 3 detoch si nemozem dovolit 2 mesiace lezat.. a este katastrofickejsi scenar:Moze sa stat ze ostanem ochrnuta? To, dufam nie. Vdaka

    Dobrý deň,
    ochrnúť nemožete, pretože kostrč už nesúvisí s miechou.
    RTG sa v tehotnosti može, ale ja osobne nevidím dovod. Myslím si, že by nemal byť problém s porodom, závisí však ako je kostrč zrastená a ako je ohybná. Ortopéd by to mohol nahmatať, ale ja si myslím, že by ste mohla rodiť spontánne a nemal by byť vážnejší problém