• Prepustacia sprava

    Dobry den, chcela by som Vas poprosit o vysvetlenie casti laboratornych vysledkov zo sera a su uvedene v prepustacej sprave po operacii maternice, ktory ma velmi znepokojil:HBSAG Nonreactiv, HIV S Nonreactiv, HCV-AB(IGG/IGM) Nonreactiv, SYPH Reactive - znamena to ze mam protilatky na syfilis a teda ho mam,alebo si to nespravne vysvetlujem, v nemocnici ma na nic neupozornili, precitala som si to az v sprave doma.Dakujem

    Dobrý deň,
    vyzerá to tak, že máte pozitívnu reakciu na syfilis, buď ide o laboratórnu chybu, alebo skor zle opísané výsledky, bolo by vhodné náber opakovať.
    Ak by to bolo pozitívne určite by Vás na to upozornili, pretože to hlási laboratórium priamo.