• bolesti po sekcii

    Dobry den,
    25.9 sa mi sekciou narodila dcera, mala slaby pulz, zakliesnila sa. Mam na vas dve otazky: 1- mohli mi poranit creva alebo mechur pri sekcii? Mavam bolesti pri plnom mechury, moceni a aj ponom,pri stolici, a stolicu mam riedku. Je to podla vas normalne?2- v papieroch mam napisane ze bola zakliesnena zahlavym. Nemohol porod ist prirodzene?
    Za odpoved dakujem

    Dobrý deň,
    pri každej operácii je riziko poranenia okolitých orgánov.
    BOlesti mechúra skor súvisia so zmenou jeho polohy, pri cisárskom reze sa zosúva z maternici nadol, aby nedošlo k jeho poraneniu, to može mať za následok bolesti a problémy pri močení, ale stav sa postupne upraví. Bolesti pri stolici a ani riedka stolica by nemali s operáciou súvisieť, doporučujem navštíviť chirurga, aby zistil príčinu.
    Termín zakliesnenie nepoznám, zakliesnenie záhlavím je niečo čo som nikdy nepočul.