• Dva vačky na sone

    Pán doktor, písala som Vám minulý týždeň, že moja doktorka nevidela na sone žiadnu akciu a že ma asi pošle na vyčistenie,no tak dnes mi robila opäť sono, že ako to vyzerá a zrazu tam našla 2 vačky. Som približne 7 tt. Vyzerá, že v jednom vačku je žijúci plod a druhý je prázdny. Mám prísť o týždeň na krv a že mi vystaví tehotenskú knižku. Čo to znamená, keď jedno je prázdne, druhé živé? Nebudú z toho nejaké komplikácie? Krvácala som asi po 2 týždňoch od vynechania menštruácie ale iba jeden deň, nie veľmi silno. Bolieva ma v podbrušku a mám silný žltý výtok. Môžem očakaváť nejaké problémy? Ďakujem Vám za odpoveď. S pozdravom. E.

    Dobrý deň,
    tuším sa podarilo zachrániť plod na poslednú chvíľu. To je presne to čo stále tvrdím, jeden ultrazvuk nie je indikáciou na ukončenie tehotnosti, doležitá je dynamika. Počkajte 14 dní a znovu si dajte zopakovať ultrazvuk, stav sa vyjasní a už bude zrejmé, ako sa tehotnosť vyvíja. Na začiatku tehotnosti bývajú nálezy rozne a nič to neznamená.