• Poloha placenty

    Dobrý deň pán doktor.
    Som v 14 t.t. na poslednej kontrole pri sono lekár zistil že mám placentu uloženú tak že blokuje pôrodný kanál. Vysvetlil mi že poloha placenty sa môže v tehotnosti mierne zmeniť. Čo v prípade ak sa poloha placenty nezmení? Budem mať pôrod cisárkym rezom?Mám 31 rokov, 1 dieťa r.2002 3 kg/50cm vyvolaný pôrod 13 dní po termíne.Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v 14. týždni je ešte predčasné sa vyjadrovať k polohe placenty, pretože táto obopína skoro celú dutinu. Počkajte do 30. týždňa, potom sa uvidí, ak by naozaj bola vcestná placenta, budete rodiť cisárskym rezom.