• vajicka

    pDobry den,pan doktor chcela by som sa Vas opytat na Vas nazor. pokusame sa s manzelom o druhe dietatko. uz pri prvom sme mali problem nakolko som nemala ovulacne cykly,ale za pomoci liekov sa mi podarilo otehotniet. teraz mam ten isty problem a taktiez beriem lieky na vyvolanie ovulacie. teraz je prvy mesiac co ich uzivam a bol mi robeny ultrazvuk na 13 den MC. podla ultrazvuku lieky pomahaju a pan doktor mi povedal,ze su dozrete az 4 vajicka a ze mame sancu otehotniet. Vzdy som si myslela,ze kazdy mesiac dozrie len jedno vajicko,ktore sa uvolni a preto by som sa Vas chcela opytat ci je v poriadku,ze mam az 4 vajicka dozrete a aka je podla Vas pravdepodobnost mat dvojicky? poznam vela parov ,kde pri probleme otehotniet nakoniec maju dvojicky. Dakujem za vas cas a odpoved. Monika

    Dobrý deň,
    lieky ktoré užívate sposobujú tzv. polyovuláciu, znamená to, že dozrieva viac vajíčok. Tým sa zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia, ale aj pravdepodobnosť viacplodovej gravidity.Presné riziko dvojíčiek Vám neodhadnem.