• Kp- koncom panvovým - hlavičkou nahor

    Dobrý večer pán doktor Záhumenský! Teraz som v 32. t.t., bola som na vyšetrenie a pani doktorka mi povedala, že moja dieťa je v polohe - hlavičkou nahor. Čo to znamená a bude ešte zmeniť polohu, alebo to zostane takto kým ho neporodím? Poraďte mi. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    znamená to, že dieťa nasadá na panvový vchod svojim zadočkom a hlavičku má u Vás hore. V 32. týždni je ešte veľká šanca, že sa otočí, naprostá vačšina z plodov sa otočí do 36. týždňa, v termíne porodu ostáva zadočkom 5%.