• Kvasinky..?

    Dobrý deń. Viem, že by som mala navštíviť svoju MUDr., no pred čakaním vo fronte vždy nakoniec radšej uprednostním návštevu detského ihriska so synkom...
    Preto najprv skúsim pomocť si Vašou radou. Rodila som pred 18 mesiacmi, prakticky celé tehotenstvo ma trápili kvasinkové nepríjemnosti (rodila som v 34tt, možno práve infekcie boli dovodom predč. porodu). Po porode sa to nezlepšilo. Posledné dni (týždne) už ale nemožem vydržať - svrbenie a teda následné škriabanie v oblasti perinea a konečníka sa stáva mojou takmer životnou potrebou! Masť Canesten nepomáha. Čo by ste mi doporučil? Sedavý kúpeľ v nejakých bylinkách? Alebo je účinnejšie zájsť do lekárne, a kúpiť si nejaký prípravok? Ešte chcem podotknúť (a i to je čiastočným dovodom, prečo sa mi nechce navštíviť gynek.), že "tam dole" cítim nepríjemný zápach, a to napriek sprchovaniu sa po toalete (mydlo nepoužívam). Veľmi Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak Vám Canesten (Clotrimazol) nepomáha tak je možné, že nejde o kvasinky ale o iný problém. Určite by ste mala navštíviť gynekologičku, uvedený zápach skor nasvedčuje že sa jedná buď o Trichomonas vaginalis alebo o bakteriálnu vaginózu. Obe infekcie sú aj často príčinou predčasného porodu na rozdiel od kvasiniek.
    Mala by ste byť dokladne (možno aj celkovo) preliečená a niekedy sa doporučuje aj liečba partnera.