• Oddialenie termínu menštruácie

    Dobrý deň,

    rada by som sa opýtala, aký je Váš názor na posúvanie termínu menštruácie. Chcem si užiť dovolenku, ale vzhľadom k nepohodliu by som si rada menštruáciu posunula na neskôr. Čo odporúčate a ako na to? Neužívam hormonálnu antikoncepciu. Pomáhajú aj typické babské rady ako citrón či červené víno (ak ju chcem dostať skôr)?

    Dobrý deň,
    pomáha jedine zmena hormonálnej situácie, škoda, že neužívate hormonálnu antikoncepciu, tam je situácia jednoduchá, stačí ju užívať bez prestávky.
    Uvedené babské rady nefungujú, citron pre obsah vitamínu C by mohol spevňovať cievy a zmierniť menštruáciu, ale ani to nie je preukázané, červené víno skôr spôsobí, že Vám to nebude vadiť, že máte menštruáciu.
    Jediný možný posun je podávanie gestagénov (napríklad norethisteron) v druhej fáze cyklu, čím sa umelo predlži hormonálna stimulácia a sliznica maternice sa udrží, po vysadení liekov odkrvácate.
    Užite si leto a nezabudnite, ze poistenci Dovery majú v rámci benefitov možnosť využiť aj zľavy na cestovné poistenie, pobyty v kúpeľoch či dovolenku.