• Problemy s tazkou hemoragiou

    Diagnosa - adenomyosis
    Priznaky - dlhy bolestivy menzes, moze trvat 10-30 dni, s krvnymi zrazeninami ako past. Potom max tyzden prestavky a podme znova.
    Haemoglobin klesol Februar na 68, podane trasfusia 4x , april na 58 - 5 transfuzii a 1 zelezna infuzia.
    Podavany norethireston 5mg 3xdenne 25 dni, potom depovera - ale potej tazke krvacanie so zrazeninami.
    Vcera som prisla na pohotovost a haemoglobin klesol Na 75. Prijali ma do nemocnice, Znova 2 transfuzie, vcera v noci a infuxky na zastavenie krvacania Tranexamic Acid. Ale tie sa nemozu podavat moc dlho, lebo vedlajsie ucinky su trombozy.

    Momentalne ma dali na cakaciu listinu na hysterektomiu (nechaju iba vajecniky). Ale kedze som neni zevraj urgentny pacient tak cakacka je 3-12 mesiacov alebo viac.
    Kedze progesterone tabletky mi nerobia dobre , rozhodli sa pre toto riesenie -
    Dat mi injekciu , ktora ma do umeleho prechodu na 3-6 mediacov. Asi tak po mesiaci ked by som nemala krvacat , tak by urobili biopsiu a potom ked pride na mna rada, tak by urobili tu hysterektomiu. Ale ta injekcia ma strasne vela vedlajsich ucinkov. Bojim sa na to pristupit, a chcela by som sa opytat na radu , ci maju skusenosti s touto injekciou alebo radsej ruky od toho alebo ju skusit. Alebo je tam este nejaka liecba pokial bude operacia?
    Meno injekcie je Leuprorelin Acetate DCS 3.75mg
    Dakujem Vam.

    Dobrý deň,
    injekcia vám zníži hladiny hormonov a sliznica maternice nebude natoľko rásť.
    Osobne však by som navrhol, aby ste prišli k nám do nemocnice, u nás je čakacia doba na operáciu pri takto urgentnom stave 14 dní, prípadne Vás zaradíme prednostne v akútnom režime.