Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Duphaston - uzivanie dvoch baleni za sebou?

  , Autor: odbornik2

  Dobry den pan doktor,
  uzivam duphaston uz 2.mesiac od16.dna cyklu 10dni 2x1tbl.na upravu dlhej menstruacie. Rodila som pred 9mes, kojit som prestala pred 8mesiacmi. Po prvom vyuzivanom baleni trval menzes 5dni, potom som dostala po styroch dnoch opat. Najprv lekarka tvrdila ze ide o ovul.krvacanie, resp.spinenie a povedala aby som si nasadila duphaston normalne aj dalsie balenie,/aj som nasadila/,no slabe krvacanie mi trva uz 13dni.Dnes doberam 7tbl.Duphastonu. Prosim Vas, kedy si mam nasadit dalsie balenie? Mam to ratat 16.den od tohto spinenio-krvacania? lebo to by som mala duphaston 20tbl.bez prestavky, alebo, az ked dostanem po terajsom vyuzivani duphastonu.
  dufam, ze som to moc zlozito nenapisala a pochopite, co som myslela.
  Dakujem pekne za skoru odpoved.

  Lenka

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  v prvom rade si spravte tehtoenský test. Ak bude negatívny, počkajte na ďalšiu menštruáciu a začnite užívať Duphaston od 16. dňa.