• Predĺžená menštruácia

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa poradiť ohľadom menštruácie. Mám 43 rokov, 4 pôrody, posledný pred 14 mesiacmi. Po poslednom pôrode mám silnejšiu a dlhšiu menštruáciu ako som mávala predtým, predtým to bolo 4-5 dní, teraz je to 6-7 dní. Kým som kojila, tak som to mávala aj tak, že som už od 21.dňa cyklu špinila a menštruáciu som dostala na taký 26. deň. Teraz posledné cca 3 mesiace to mám tak, že nešpiním, príde presne na 28. deň, ale trvá dosť dlho, teraz mám už 8 deň. je to veľmi slabé, na vložke takmer nič, len po utretí, ale je to stále krvavé, i keď slabé. Znepokojuje ma to a prosila by som vás o radu, čo to môže byť. Môj gynekológ mi v apríli na UZV povedal, že endometrium má 7 mm a je mierne nepravidelné, ale v máji bola menštruácia načas a trvala 6 dní. Tento mesiac-jún mi 3 dni meškala, prišla na 31. deň ale ešte teda stále trvá, dnes 8. deň...Viete mi poradiť čo sa deje? Veľmi pekne ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    vo Vašom veku je už normálne, že Vám vynechá postupne ovulácia, preto može sa meniť charakter menštruácie, často sa cyklus skracuje a predlžuje. Vhodné sú tablety na úpravu cyklu.