• Nepravidelná a častá menštruácia

    Dobrý deň,
    mám 16 rokov a menštruáciu mám už od 10. Neviem či to tak bolo stále, no minimálne posledné dva roky vnímam, že je veľmi nepravidelná. Stane sa, že nemám menštruáciu aj 2-3 mesiace, no je aj obdobie, napríklad teraz, keď ju mám aj mesiac vkuse. Nikdy som nemávala veľké menštruačné bolesti, ani som silno nekrvácala. No v poslednom období pozorujem občasné kŕčovité bolesti, a silnejšie krvácanie. Je to bežné, mám čakať kým sa mi cyklus ustáli, alebo mám navštíviť odborníka?

    Dobrý deň,
    prvé roky býva menštruácia často nepravideľná, lebo pri nej nebýva ovulácia, tá nastupuje neskoršie. Bolo by vhodné si do bežného kalendára zaznamenávať krv´acania a po 3 mesiacoch navštíviť gynekológa. Bolesti možu znamenať, že začínate mať ovulačné cykly.