• Menstruacia po ukončení dojčenia

    Dobry den pan doktor, prosim Vas, kedy by sa mala najneskor dostaviť prva mensteuacia po ukončení dojčenia? Syna som odstavila ked mal 18m., lebo by sme chceli druhe dieta a menstruacia stale neprichádzala. Aktualne mesiac nedojcim a menštruáciu stale nemam, tehotna zatial nie som. Mozem nieco urobit pre naštartovanie cyklu? Dakujem

    Dobrý deň,
    počítajte s nástupom menštruácie cca. do 6 týždňov od ukončenia dojčenia, ale môže sa to posunúť aj na 8 týždňov, všetko závisí od hladiny hormónu prolaktínu.