• Predmenštruačné špinenie

    Dobrý večer, pan doktor, chcem sa opýtať ako mám odlíšiť predmenštruačné špinenie od uhniezdovania. Trápi ma hnedasty výtok par dni pred MS už dlhšiu dobu. Mávam ho aj 4-5 dni pred MS a zintenzívnuje sa, kým nedorazil MS. Každý mesiac tak dostávam nádej, že čo ak je to uhniezdovanie,no napokon vždy MS dorazí. Cyklus mávam pravidelný tak 29 dní, pripadne 31 - 32. Obávam sa, či to špinenie nemá vplyv na otehotnenie,či to nie je nejaký signál problému. S priateľom sa snažíme o bábätko zhruba polroka a nedarí sa nám. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    možno by som zvážil doplnenie gestagénov (napríklad Duphaston) na druhú fázu cyklu, kedy dochádza k špineniu. Môže to podporiť aj snahu o otehotnenie. Duphaston sa berie od 14. dňa cyklu 10 dní.