• Candida

    Dobrý deň, gynekológ mi zistil ze mam Candidu podľa toho stále sa opakujúce po menštruáciu,alebo intímnom styku s partnerom. Pripisujem to ze sme si ju prehadzovali parner sa nechcel liecit do teraz. Aktuálne ja beriem macmiror tabletky on krem hoc nikdy nemá problémy ja stále. Chcem sa opýtať je to postačujúce liečba? Po intímnom styku si nemôžem dat nejaký výplach, sprchu praktizuje, alebo niečo aby som zas nemala problemy + mozeme potom spolu spavat uz normalne ? Trvá to dlho a dr povedal ze je dosť možné že aj bude a ja už nechcem vkuse brat ATB a každý druhý niekedy kazdy mesiac mat tieto ťažkosti. Som zúfalá a ochotná fakt urobiť všetko aby som sa toho zbavila preto prosím o radu. Ďakujem

    Dobrý deň,
    dôležitá otázka je, či máte problémy. Ak áno, macmiroro nie je ideálna liečba, na kvasinky je ideálny jenamazol aspoň 10 dní, ak to máte opakovane.
    Nedávajte si výplachy po styku, candida sa tak neprenáša, ale ejakulát zvyšuje pH pošvy a podporí jej rast. Dávajte si probiotiká, nejedzte sladké, noste bavlnenú bielizeň, situácia sa postupen upraví.