• Kyselina borita

    Dobrý deň, zakúpila som si probiotika Gynimun Rapid a využívala som 9 tablet. Až potom som si všimla, že to obsahuje kyselinu boritou. Prosím vás som pred plánovaným IVF. Od poslednej tabletky po odber vajičok bude 19 dní. Prosím vás, môže to mať nejaký negatívny vplyv na vývin vajíčok pripadne oplodnenie? Ako dlho sa vylučuje kyselina borita z tela? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    pri podaní do pošvy sa vstrebáva iba veľmi malé množstvo kyseliny boritej do obehu a preto sa netreba znepokojovať. Nemá to vplyv na vývin vajíčok ani na oplodnenie.