• Zvyšené aTPO

    Dobrý deň,

    pred pár dňami mi zistili u gynekológa zvýšené hodnoty aTPO 67,4 (norma do 34). Avšak edokrinológ ma vie objednať najskôr o mesiac. Som aktuálne v 8týždni tehotenstva.

    Je prosím nutné urgentne hľadať iného endokrinológa, ktorý ma objedná skôr? Ako závažná je v mojom prípade situácia podľa hodnôt?

    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    hladina aTPO nám nehovorí nič o funkcií štítnej žľazy, jedná sa iba informáciu o tom, že máte zvýšené protilátky, ktoré funkciu štítnej žľazy narušujú. Dôležitá je hlavne hladina TSH a tyroidálnych hormónov, ktorá poukazuje, či máte zníženú, normálnu alebo zvýšenú funkciu žľazy.