• Hematóm

    , Autor: Natalia1680

    Dobrý deň, bola som na prvej poradni u gynekológa
    Som 6+4 ale srdiečko ešte nebilo a okolo plodu bol hematóm a ževraj plod prestal rásť
    Týždeň predtým som bola na pohotovosti a hematóm tam ešte nebol
    Mám mierne bolesti v podbrušku a aj krvacam, nie však ako pri MS
    Beriem aj progesterón
    Chcel ma poslať aj na kyretaz ale dáva tomu ešte šancu a mám prísť o týždeň na kontrolu
    Je tam ešte šanca že bude všetko v poriadku? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    určite je potrebné počkať, pretože jedno vyšetrenie nemusí byť presné a treba na 100% vylúčiť možnosť omylu, okrem toho je možné, že to príroda vyrieši a vy potratíte spontánne.
    Kyretáž určite nie je nutná, v súčasnosti je prijatý štandardný postup na liekové vyprázdnenie maternice pri samovoľnom potrate a kyretáž už je obsolentná, pretože prináša zbytočné riziká aktuálne aj do budúcnosti. Lieky na vyprázdnenie maternice možno podať aj ambulantne na stránkach ministerstva zdravotníctva je na to presný postup.
    https://www.health.gov.sk/?Standardne-Postupy-V-Zdravotnictve