• Maly ascites v malej panve

    Dobry den, bola som na kontrolnom vysetreni ct, kde mi vyslo v malej panve - maly ascites …. Osobne ma dost zneistil popos ascites? Je to normalne, bola som v tom, ze v malej panve da vzdy popisuje ked tak bolna tekutina v douglase, toto ma dost znepokojilo, ze maly ascites v malej panve? Co to znamena? Ďakujem

    Dobrý deň,
    myslím, že je to iba rádiologické označenie voľnej tekutiny v malej panve. Označenie ascites používame skôr pri väčšom množstve, ale je možné, že kolegovia z rádiológie používajú pojem malý ascites miesto nášho "voľná tekutina".