• Tehotná

    Dobrý deň prosim vás chcem sa spýtať mám žltý výtok som v 18 týždni tehotenstva pred pár dňami som spinila už 3 krát počas tehotenstva lekárka mi povedala že je všetko v poriadku asi len cievka ,mám nízko položenu placentu je to moje prvé tehotenstvo tak sa bojím mohli by ste mi poradiť ďakujem

    Dobrý deň,
    žltý výtok nemusí znamenať problém, ak nie je spojený s nepríjemnými pocitmi v pošve, môže ísť iba o zvýšenú sekréciu pošvovej sliznice kvôli hormonálnym zmenám. Krvácanie je vždy vážny príznak, ak máte nízko uloženú placentu, ale v 18. týždni je to veľmi časté a placenta sa postupne vytiahne vyššie. Ak bolo vyšetrenie v norme, tak sa netreba stresovať, aj tak v 18. týždni nevieme nijako zabrániť nepriaznivému výsledku, ak by hrozil.