• Môže ísť o endometriózu ?

    Dobrý deň,
    Chcela by som Vás poprosiť o radu. Vždy hneď deň po ovulácii mám problém s bolesťami podbrušku. Pri vyššej námahe ihneď dostanem kŕče, ktoré sú presne ako menštruačné. Trvajú cca 10 minút a potom prejdú. To isté aj pri veľkej potrebe. Tieto bolesti pretrvávajú až do menštruácie. Tú mávam tiež dosť bolestivú. Rovnako mávam v tomto čase bolesti aj pri pohlavnom styku. Premýšľam nad vyšetrením. Môže sa jednať o endometriózu a jej príznaky ?

    Dobrý deň,
    skôr by som uvažoval o premenštruačnom syndróme, kedy progesterón spôsobuje hromadenie vody v panvových orgánoch, čo sa môže prejaviť bolesťami. Endometrioza bolí predovšetkým počas menštruácie, ale bez vyšetrenia, to nie je možné presne stanoviť.