• Problem

    , Autor: Bjk

    Dobrý deň. Prosím o radu. Už rok mam problém so zadnou nádchou, zatekanie hlienu do hrdla. Každý mesiac som brala ATB. A to aj dvojité dávky. Začala som mať problém, stále svrbenie. Gynekologicka mi zas predpísala ATB 3x.Nepomohlo.Opatovne sa to vracia. Vyšlo mi e coli. Brala mi stery, preliecil sa partner, bol aj na koženom, dali mu ATB. Vyšiel mu zlatý streptokok. Dobrala som ATB a zas sa mi to vrátilo. Brala som aj ATB ciprofllokacin, či nemôže byť problém s močom. Doktorka mi vyšetrovala moc, bol negat. Brala som bitamon a prokanazol, macmiror. Znútra mam všetko v poriadku, problém je zvonka, výter myslím. Svrbenie zvonka neustále. Problém a návšteva u gyn. V mesiaci marec apríl, júl, september a október. ATB som brala v marci, september a oktober. Doktorka je už zúfalá zo mňa a ja ani nehovorím. Prosím Vás, myslíte, že z vyšetrení sterov, moču by mi zistila trichomonasa? Ci to musí byť ster špeciálne na neho robený? Mam jej to navrhnúť sama? Alebo čo mi poradíte, ďakujem, som už zúfalá z toho. Pekný deň.

    Dobrý deň,
    uvedené svrbenie nemusí byť infekčné, pretože baktérie, ktoré ste mala nespôsobujú problémy a liečba ATB práve naopak môže rozhádzať imunitu pošvy a spôsobiť alergiu alebo iné príčiny svrbenia.
    Trichomonas môže byť príčina potiaží, ale jeho by dokázal náter na sklíčko, neviem, či Vám to v laboratornom vyšetrení robili. Macmiror však by tricho vyliečil.
    Otázka znie, či sa Vám po liečbe aspoň prechodne zlepší stav. Ak áno, potom je možné že sa Vám infekcia (ak je to infekcia) vracia a liečba je nedostatočná. Ja by som navrhol dlhodobú liečbu probiotikami do pošvy, aby sa upravila imunita pošvového prostredia. Pri znovu objavení problémov by som spravil ster na mykozu, či sa nejedná o nejaký špeciálny druh kvasinky, ktorý je rezistentný na liečbu.