• bakteriálna vaginóza

    Asi 2 mesiace som mala biely dosť zapáchajúci výtok, najviac to bolo cítiť pri pohlavnom styku. Ale bohužiaľ až teraz som sa rozhodla navštíviť lekára, nasadil mi liečbu. Tabl. na užívanie + vkladanie Entizol. Už asi 1/2 roka sa snažím otehotnieť, nedarí sa. Prosím o váš názor, či mi môže spôsobiť táto infekcia a neskorá liečba neplodnosť a pod. Veľmi sa nad tým trápim a vyčítam si. Mám 30 rokov. Čo mi hrozí?! Ďakujem

    Dobrý deň,
    nemusíte si nič vyčítať, bakteriálna vaginoza je častá a stačí ju bežne preliečiť, po liečbe entizolom je vhodné pokračovať s Lactobacilom na zlepšenie imunity pošvy.
    Vaše snahy nemusíte prerušovať ani kvoli liečbe ani kvoli vaginóze, nemá to s otheotnenim nič spoločné. Pol roka je veľmi krátka doba.