• preventivna prehliadka

    Dobry den,
    poprosim o radu, chcem sa informovat, ake ukony ma obsahovat preventivna gynekologicka prehliadka a v akych casovych intervaloch. Mam 43 rokov, teto rok sa mi skratil menstruacny cyklus na 26-28 dni, doteraz bol 28-30, krvacanie je silne a bolestive uz od 13 rokov. Mam polyp, opakovane idem na ultrazvuk; v mesiaci august som mala silny menzes 2x. Chcela by som gynekologa poziadat o citologiu a hvp, pretoze mam casto vytoky, krvacanie okolo dna ovulacie, caste mykozy, vykyvy nalad, vyrazky po celom tele. Budem si musiet za vysetrenie na hvp zaplatit, ci je to preplacane od poistovne /vszp/ ako sucast preventivnej prehliadky? Este musim dodat, ze po rontgene prsnikov som mala zvacsene a bolestive uzliny v podpazusi, triesli a vzadu na hlave. Gynekolog mi neveril, takze nic neliecii. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    preventívna prehliadka obsahuje: vyšetrenie, ultrazvuk a cytologické vyšetrenie. HPV je úplne zbytočné.
    Ak máte potiaže, tak to už nie je preventívna prehliadka ale diagnostika aliečba potiaží, v tom je rozdiel.