• bolisti po perácii

    Dobrý deň pán doktor obraciam sa na Vás s mojím problémom. Na konci marca som podstúpila laparatomiu pre endometriózu. Celý pravý vaječník šiel von. prvá menštruácia trvala 16 dní a bola veľmi silno bolestivá. Na piaty deň menštruácie som začala užívať decapeptil-depot na pol roka, no opäť ma pobolieva pravá strana, môže to súvisieť s hormonálnou činnosťou? Keď mám dostať menštruáciu, hoci ju nedostanem mám boleti ako predtým, hoci sú slabšie ale sú a nemôžem sa sústrediť na inú činnosť, proste to stále pracuje. Môže byť endometrióza odolná aj voči hormónom? Je potom po polroku potrebná kontrola? A ešte by som sa chcela opýtať, ak išiel celý vaječník von, vyberá sa aj vajcovod? ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    neviem, aký ste mala celkovýnález, ale bolesti možu sposobiť aj zrasty, či iná endometrioza, kontrola je určite potrebná. Ak ide von vaječník, tak sa vajcovod nemusí vyberať, závisí na jeho stave.