• HAK a špinenie

    Dobrý deň pán doktor,
    písala som vám približne dva týždne do zadu, kde som prosila o radu pri výbere antikoncepcie...dala som na vaše dobré rady, a vybrala som si "starší osvedčený" preparát, ktorý je na trhu už viac ako 12 rokov-antikoncepciu Cilest - (ethinylestradiol a norgestimát) .Dnes som rada, že som vám vtedy napísala, aj napriek radám môjho gyn. ,ktorý mi radil presný opak a to ,novšie a modernejšie preparáty,ktoré sú drahšie.Cilest mi úplne sadol, žiadne bolesti hlavy ako som mávala, ani iné vedľajšie účinky, je cenovo dostupnejší a urobí tú istú službu ako iné drahšie HAK.
    ...ale predsa len ma trápi jedna malá vec, a to je špinenie už 15 dní od začiatku menštruácie a užítia prvej tabletky.Na piaty deň mi to pekne utíchlo a ja som sa tešila, že to máme za sebou, a ono to nie a nie prestať?! preto by som chcela vedieť, či je to prirodzené a postupne sa to upraví? ,alebo čo vlastne s tým? Môže toto špinenie pretrvávať aj počas ďalšieho cyklu?
    Ďakujem vám za odpoveď, s pozdravom Siska.

    Dobrý deň,
    uf reklama pre firmu Cilag :), ale Cilest je slušná antikoncepcia, norgestimat je dobrý gestagén.
    Prienikové špinenie je časté, časom sa upraví.