Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,238 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Vynechanie antikoncepcie

  , Autor: Martin97

  Dobrý chcem sa opýtať priateľka zabudla v pondelok utorok aj stredu zobrat antikoncepciu a v utorok sme mali nechránený pohlavný stik môžete mi poradiť čo v takomto prípade robiť ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  riziko ovulácie a tehotnosti je reálne, takže už iba ostáva veriť, že k tomu nedošlo. Ak má problém priateľka s užívaním tabliet, existujú aj iné možnosti podávania hormonálnej antikoncepcie, náplaste a vaginálne krúžky.

Podobné otázky

 • vynechanie antikoncepcie - meškanie menštruacie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň pán doktor, chcela by som sa Vás spýtať na možnosť meškania menštruácie. Už dlhodobo užívam HAK Femoden. Balenie som mala dobrať v stredu 27. (a za normálnych okolností by mi menštruácia prišla v sobotu ) ale z dôvodu že som cestovala domov a zabudla si na priváte HAK som ju bola nútená dobrať už v sobotu 23. a tak som sa rozhodla spraviť si 7 dňovú pauzu, pretože nebola možnosť ani poradiť sa zo svojim lekárom. Myslela som si že do 2-3 dní mi príde krvácanie z vysadenia ale neprišlo. dnes je štvrtok 28. a neviem či sa mám báť tehotenstva alebo nie. Je možnosť že mi menštruácia príde v tú sobotu 30.? Dúfam že len panikárim, ale ďakujem za odpoveď

 • vynechanie antikoncepcie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.Už asi tri roky beriem antikoncepciu REGULON. Po 7-dňovej pauze som si zabudla dať pondelok a utorok tabletku,dala som si až stredu.Utorok som mala nechraneny styk.Možem byť tehotná ??

 • Vynechanie antikoncepcie 1 mesiac

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či je veľký problém vynechať antikoncepciu na celý mesiac a potom ju začať znova užívať? Za skorú odpoveď veľmi pekne ďakujem.

 • Vynechanie antikoncepcie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať ak som vynechala tabletku a užila som ju až o 24 hod spolu s druhou tabletkou je antikoncepcia narušená, konkrétne antikoncepcia lindynette 20. Aké je riziko otehotnenia?

  ďakujem