• Uro-Vaxom a Mictonorm

    Dobrý večer pán doktor,chcela by som sa vás opýtať či tabletky Urovaxom a Mictonorm (tabletky na zápal močového mechúra)majú nejaký vplyv na antikoncepčný účinok tab. Novynette.Lekárnička mi povedala že namajú žiadny vplyv,pretože by to nemali byť ATB ale mala by to byť imunoterapia na 3 mesiace.Dakujem pekne.

    Dobrý deň,
    Urovaxom určite nemá vplyv na antikoncepciu ale Mictonorm teoreticky može znižovať jej účinky, ale naozaj iba minimálne. Aj tak by som počas liečby navrhoval opatrnosť a prípadne použil napríklad antikoncepčný lubrikačný gel.