Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Ochrana

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den p. dr. Pred mesiacom som zacala uzivat antikoncepciu Jeanine a teraz som v 7 dnovej pauze a chcem sa opytat ked zacnem uzivat dalsi blister je potrebna aj ina ochrana prvych 7 dni alebo tabletky zacnu ucinkovat ihned a netreba ziadnu dalsiu ochranu(kondom)

Podobné otázky

 • Zabudnutá tabletka

  , Autor: glitterysecret

  Dobrý deň prajem. Už mnoho rokov beriem antikoncepciu Maitalon. Momentálne som v druhom týždni užívania. Nový blister som začala užívať v pondelok (6.máj).
  14.mája (utorok, druhý týždeň užívania) som zabudla užiť tabletku. A 15.mája (streda) som užila dve tabletky naraz. Zároveň som však mala nechránený styk s partnerom. V príbalovom letáku sa uvádza, že pri zabudnutej tabletke v druhom týždni užívania nie je ochrana znížená. Myslíte si prosím, že je tu nejaké riziko otehotnenia, alebo ochrana naozaj nie je narušená? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Používateľ

  Dobrý deň. Mám dve otázky ohľadom antikoncepcie. Užívam Belaru, mám polycystické vaječníky. Je dostatočná ochrana kombinovať HAK s kondómom? Ďakujem

  A prosím vás cítim mierne pichanie v podbrušku. Môže to byť spôsobené praskaním cýst? Mám ich naozaj veľmi veľa na vaječníkoch. Nie je to tehotenstvo však? S priateľom používame popri HAK aj kondóm. Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  HAK samotná, ak sa berie bezchybne tehotenstvo takmer na 100% vylučuje, ak to kombinujete s kondomom ste dokonale chránená.
  Pichanie v podbrušku určite nespôsobuje praskanie cýst, pri polycystických vaječníkoch sú tzv. cysty maličké do 1 cm a určite neprasakajú.

 • Ochrana od nového blistra

  , Autor: Janka-0

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu leverette a minulý blister som užívala aj ATB na 5 dní. Až do nového blistra som sa chránila aj inak. Počas pauzy som mala len slabo hnedé špinenie 1 deň. Tehotná nie som. Od stredy užívam nový blister. Včera aj dnes som mala nechránený styk. Som chránená?

 • Zabudnutá tabletka

  , Autor: NIkUšaaa

  Dobrý deň. Beriem už antikoncepciu rok a 2mesiace.
  Dnes som prišla na to, že som včera zabudla zobrať.
  Dnes o 19:00 som zobrala 2x, dnes je ôsmi deň z blistra. Je potrebné sa chrániť týždeň?

 • HAK a ATB

  , Autor: Moni.K

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Maitalon a zároveň aj antibiotiká Megamox Bid 1g. Ovplyvňujú tieto antibiotiká účinok HAK? Ak áno, budú ako doplnkova forma ochrany stačiť Pharmatex čapíky? Priateľ kondóm neznesie. Vďaka