Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Výtok

  , Autor: Adi47

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dneska ráno sme mali s partnerom sex. Po pár hodinách zo mňa niečo vytieklo vyzeralo to ako výtok. Iba raz potom ako som chodila na záchod už nie. Sex sme mali chránený. Ale niesom si istá čo to zo mňa vytieklo a či nahodou ochrana nezlyhala. Čo to mohlo byť ?? Ďakujem

Podobné otázky

 • Antikoncepcia a tehotenstvo

  , Autor: Natali17

  Dobrý deň pán doktor, mám na vás prosbu o radu. Užívam HAK Lunytta už asi jeden rok pravidelne a bez problémov. Po poslednej menštruácii ktorá mi skončila pred týždňom sa mi o 4 dni objavilo krvavé špinenie a hnedý výtok, ale vo veľmi malom množstve. Išlo o jasnú krv ktorú som videla na papiery po močení.Trvalo to dva dni a prestalo...je možné že by som mohla byť tehotná a mohlo to znamenať uhniezdenie alebo sa to môže stávať. Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  môže sa to stávať, občasné zakrvácanie pri antikoncepcií sa môže stať, obzvlášť pri takto nízko dávkovanom preparáte. Stačí horšie vstrebanie tablety, alebo posun v užívaní a sliznica sa neudrží. Ak by sa stav opakoval, je možné zmeniť preparát.

 • Špinenie

  , Autor: Kriša

  Dobrý deň ďakujem vám za predošlú odpoveď mám tu taký problém a bojím sa čo to môže byť mám 16 a začala som brat antikoncepciu približne pred 4 týždňami a mám hnedý zapachajuci výtok a mierne hnedo ružový výtok občas aj kúsok krvy mimo cyklu bojím sa čo by to mohla byť ?

 • Pomoc

  , Autor: Kriša

  dobrý deň mám 16 rokov a beriem antikoncepciu a som ešte stále panna vraj to musím brat pre prípad že by sa niečo stalo :) mala som menštruáciu a mám zapachajuci výtok dosť dlhú dobu ešte keď som nebrala neviete prečo to mám či to nieje dáke ochorenie ? a ešte sa chcem spýtať či môžem mať pohlavný styk až po 7 daňovej pauze antikoncepcie alebo môžem aj cez
  To je všetko ďakujem vám :)

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  styk bezpečne môžete mať od 7. dňa užívania prvého balenia, potom ste chránená aj počas pauzy.
  Zapáchajúci výtok môže byť dôsledok poruchy baktérii v pošve, alebo možno aj zabudnutého tamponu (ak ich užívate), je vhodné vyšetrenie u gynekologa.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor: Adriana20

  Zdravím, mám otázku ohladom vysadenia HK konkrétne dezirett nakoľko plne kojím 3 mes. syna ,brala som ju 2 mesiace ale odkedy som ju začala brať mi velmi začali padať vlasy, sestrička u môjho gynekológa mi povedala že mam dobrať do konca blistra a potom uvidím ale povedala že začnem krvácať, antikoncepciu neberiem už 3tí deň a menštruaciu ani žiadny výtok zatiaľ nemám, neviem či je to dobré či zlé mam obavy. Mám navštíviť radšej svojho gyn. alebo mám čakať?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vlasu určite nepadajú z antiknocepcie, v šestonedelí je to veľmi časté, pretože počas tehotnosti vlasy vypadávajú výrazne menej, a po pôrode sa to zhorší.
  Pri dojčení nemusíte ani po vysadení tabliet krvácať, je to normálne.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Mončao

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať odkedy zaberá antikoncepcia, lebo na pribalovom letáku bolo po týždni a gynekologička mi povedala že po mesiaci brania. Alebo po pripadne ako sa to dá zistiť. A druhá otázka je čo znamená hnedý výtok 2 dni po cykle. Beriem antikoncepciu Sirmyu už 11 dní. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v prvom mesiaci sa často objaví nepravidelné krvácanie, to sa upraví postupne. Antikoncepcia je účinná už v prvom balení, lebo blokuje ovuláciu, pri prvom týždni však sa odporúča pre istotu ochrana, ak by náhodou sa nasadila antikoncepcia nesprávne (nie od začiatku cyklu).