• Antibiotiká a antikoncepcia

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či má vplyv v pnc 750 na antikoncepciu maitalon a či je pravdepodobne otehotnenie. Antibiotiká užívam už od konca menštruačného cyklu a začala som užívať antikoncepciu no ešte mám antibiotiká ....zároveň ich užívam prvých 5 dní po menštruácii.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    penicilín by nemal výrazne ovplyvňovať funkciu pečeňových enzýmov a preto by nemal mať vplyv na riziko zlyhanie antikoncepcie. Maitalon okrem toho obsahuje dostatočné hladiny hormónov a mal by zachovať svoju účinnosť.