Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 15.05.2009 13:16

Ked prasknu nervy

Je podla vas normalne ked matka zbyje dvojrocne dieta hlava nehlava, zato ze neposlucha a robi si co chce. 

 • anonym
  15.05.2009, 13:18

  :shock: :shock: :shock:  nie, nie je

  taka žena pre mna nemá právo nazývať sa matkou

 • anonym
  15.05.2009, 13:21

  toto podla mna hranici s tyranim dietata, alebo je to uz tyranie. Ak tak dokaze zbit dvojrocne, co bude dalej?

 • anonym
  15.05.2009, 13:33

  baby, najskôr treba bližšie špecikifovať čo znamená zbiť hlava nehlava a ppotom súdiť...
  mne tiež niekedy prasknú nervy, že by som ju najradšej neviem čo, aj je dám na zadok ale to neznamená že som zlá matka..takže poprosíme autorku o vysvetlenie...

 • anonym
  15.05.2009, 14:34

  no presne, súhlasím s  posledným príspevkom. Ja  teda skôr kričím,ale to tiež nie je šťastné riešenie. A dostane aj na zadok alebo po rukách, keď mu nie je rady. Vždy to najskôr skúšam po dobrom, ale keď to nejde tak to nejde. A nemyslím,že by som  ho týrala. No a ešte asi treba dodať,že deti v tomto veku vedia byť úžasné protivné a pekne zahrajú na nervy ;-)

 • anonym
  15.05.2009, 14:34

  Ked nas maly (2,5 rocny) velmi vyvadza, tak dostane upozornujucu po zadku, ze prekrocil medze, pripadne este jednu-dve. Je fakt, ze by bolo lepsie upresnit co znamena bitka hlava-nehlava v posudeni autorky, kazdopadne to nebude jedno-dve capnutia, ale nejaka riadna capanica, co ja teda odsudzujem a podla mna to nie je normalne.

 • anonym
  15.05.2009, 14:46

  je veľký rozdiel medzi krikom, vychovnou na zadok či po ruke(jedno capnutie) a vyrazom "zbiť hlava-nehlava"

  Myslím, že zakladatelka nepísala o nejakom slabom vychovnom capnutí ale o poriadnej bitke ... a to v prípade 2-ročneho dieťaťa je týranie, vlastne v hociakom veku je takáto bitka týranie a vyhováranie sa na "prasknute nervy" neobstojí ako výhovorka.

   

   

 • anonym
  15.05.2009, 20:01

  Nie, nie je to normalne. V akomkolvek veku nie je zbitie dietata hlava-nehlava normalne. Ale jednu vychovnu by si zasluzila autorka otazky za to ¨zbytie¨ - to je tyranie jazyka :wink:

 • anonym
  15.05.2009, 20:02

  pre mňa to nie je normálne a nemalo by to byť u nikoho normálne. Ak som nervák, idem sa radšej na 10 minút poprechádzať, aby ma to prešlo,ak to nezvládam ani tak, potom je to ťažké...treba na sebe makať,makať......

  asi ste to písali o sebe, však?

 • anonym
  15.05.2009, 21:21

  sú typy detí, ktorým stačí zvýšený hlas, niektorým stačí jemné fyzické napomenutie, a niekedy si situácia vyžiada takú pamätnú bitku..ja som ju dostala dvakrát v detstve, ale mohla byť aj častejšie, možno by som sa vyvarovala niektorých chýb v živote...tým nechcem povedať, že som zástanca bitiek, nie, len každé dieťa je individuálne, a na strane druhej - na čo sa chceme hrať? na super mamy? tiež sme iba ľudia, so svojimi chybami, čo je dôležitejšie, uvedomiť si svoje chyby, a poprípade s nimi niečo nápravné spraviť :wink:

 • anonym
  15.05.2009, 21:25

  Nie je to normálne. Mohla by si upresniť, v čom neposlúcha? Hodí papier na zem a nedvihne ho? Tak mu to povedz raz, dva, tri-krát. Keď nezaberie zober ho odzadu, nahni ho nad papierik, chyť mu ručičky tak, aby si mu nimi vzala papier a dones ho ku kôšu, kde mu ručičky uvoľníš, aby papier spadol do koša. Plače a trieska okolo seba? Asi je unavený, hladný, smädný alebo len túži po tom, aby si ho pritúlila a povedala mu, že ho ľúbiš, prečítala knižku. Mamina štyroch detí.

 • anonym
  16.05.2009, 12:21

  Aj ja som mama dvoch detí. Neodcudzujem mamičky keď dieťaťu dajú na zadok, lebo to chápem. Mám synčeka ktorý ma 4 roky. Je veľmi živé dieťa a veľakrát si s ním neviem rady. Nepočúva, uteká, plače za všetko. Veľakrát mi prasknú nervy a nezdržím sa. Zato sa nepovažujem za zlú matku. Každé dieťa je individuálne, niektoré sú živšie a niektoré sú pokojnejšie. deti Myslím že odcudzovať je najlahšie treba to zažiť na vlastnej koži. Som na nich sama, manžel pracuje v zahraničí. Pomáhajú mi naši zato im veľmi pekne ďakujem. Oni bohužiaľ sú niekedy tiež z malého nervózny a keď nepočúva tak ho capnú aj keď ma to niekedy mrzí. Je dosť rozmaznaný, keď príde manžel všetko mu dovolí robiť, nosí mu autá má ich už kopu a my si s ním nevieme potom rady. Nedá sa s ním o tom rozprávať a mňa vadí že som na neho veľmi nervózna a len kričím. Najľahšie je odcudzovať treba to vnímať aj zo širšieho pohľadu. Dopriala by som tým matkám, ktoré odcudzujú matky ktoré capnú dieťa na zadok také živé, neposlušné dieťa či by im nepraskli niekedy nervy. Tomu neverím a keď sú také matky myslím že sa  niekde nájdu klobúk dole.

 • anonym
  16.05.2009, 12:30

  Ale tu sa nepise o capnuti na zadok, ale o zbiti hlava-nehlava, co su 2 odlisne veci...

 • anonym
  16.05.2009, 13:38  Inak mne tato otazka uz pripada ako provokacia... predsa clovek so zdravym rozumom by sa nieco take ani nemal pytat.. jasne ze to nie je normalne

 • anonym
  16.05.2009, 15:58

  Ahojte, podla mna je vychovna facka v poriadku. Ked sa inak neda dietatu vec vysvetlit je to normalne. Samozrejme nie taku ze dietatu dobreze neodleti hlava.

 • anonym
  16.05.2009, 18:57  :shock: :shock: :shock: 

  no neviem, ešte slaba vychovná po zadku to beriem ako "normálne", aj ked ani to velmi neuznávam za vychovnu metodu ... skor zastrašovaciu

  ale isto by som dieťa netresla po hlave, alebo rukách ... užlen preto, že to prináša aj zdravotné riziká

+ -
Príspevkov: 17