Ako prežiť TEHOTENSTVO V POHODE

redakcia MAMA a ja | 13. november 2017
Ako prežiť TEHOTENSTVO V POHODE

Pre niekoho krásne, pre mnohé ženy aj náročné obdobie. Tehotenstvo je výnimočný čas, aj keď má svoje úskalia. Ako ho prežiť čo najviac v pohode?

Gravidita sa člení na tri časové úseky – trimestre. Viete, v ktorom práve ste?

–- I. trimester = 1. až 13. týždeň tehotenstva

–- II. trimester = 14. až 27. týždeň tehotenstva

–- III. trimester = 28. až 40. týždeň tehotenstva

Vyšetrenia v tehotenstve
Prečítajte si tiež:

Vyšetrenia v tehotenstve

Nepohoda v tehotenstve

Zvýšená únava, problémy so spánkom, následná melanchólia, striedanie nálad?  Tehotenstvo sa manifestuje v plnej paráde.

To, že tehotenstvo je považované za najkrajšie obdobie v živote ženy, môže byť pre mnohé tehuľky iba mýtus. Napríklad, kvôli zlému zdravotnému stavu, častým nevoľnostiam a ďalším ťažkostiam sa niektoré ženy tešia najmä na to, kedy sa skončí.

Tehotenské hormóny s nami zatočia

Áno, všetky, ktoré sme si tým prešli, to poznáme... Hormóny si počas 9 mesiacov s nami robia, čo chcú... Ľahko sa vytočíme, raz-dva nás niečo rozplače, ale i rozosmeje.

tehotenstvo

Niekedy máme problém vyznať sa vo svojich citoch. Avšak, na pamäti treba mať jedno – je to stav dočasný. A ak vás čokoľvek uvádza do smutných chmár, jednoducho, cítite, že to nie ste vy..., nepodliehajte tomu. Myslite pozitívne, vždy.

Nedovoľte melanchólii, ale ani únave a obavám o bábätko či strachu z pôrodu, aby vám „ukradli“ tento vzácny čas. Možno ste sa o tehotenstvo dlho snažili, možno už ďalšie nebude. A tak sa tešte, že pod srdcom nosíte klenot.

Urobte si s bruškom pohodu

Všetko zlé sa snažte „odpratať z cesty“! Obmedzte stretnutia s ľuďmi, ktorí vás „vytáčajú“, prestaňte s pozeraním filmov či čítaním kníh, ktoré vo vás vyvolávajú zlú náladu.

Buďte čo najviac na čerstvom vzduchu (ak to váš zdravotný stav dovolí). Ak ste sa prechádzkam doposiaľ vyhýbali, teraz, v rozpuku jari, si ich naordinujte. Majte čas na seba, na partnera, na svojich blízkych.

Nečakajte na pozornosti, samy buďte pozorné... A vychutnávajte si život, ale i svoj stav, plnými dúškami – lebo vo vás rastie nový život...

Úzkosť počas tehotenstva: nenechajte ju zvíťaziť!

Prečítajte si tiež:

Úzkosť počas tehotenstva: nenechajte ju zvíťaziť!

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: