Sny mojej tehotnej ženy: Zbláznila sa?

KAMIL KARVAY | 4. apríl 2022
Sny tehotnej ženy

„Nie, ja ešte nemôžem rodiť! Vezmite ma preč! Kamíííl, pomôž mi!“

Vyskočil som z postele, mysliac si, že nás asi prepadli. Ale to len moja drahá manželka ZASA kričala zo sna. 

Akože počúvajte, vážené tehotné i netehotné, je toto normálne?

U nás to vždy bolo tak, že Milenka je spiaca krásavica a ja spím ako drevorubač. Chrápem. No a čo. Ktorý chlap nie? Moja polovička však minule čítala nejaký článok o spánkovom apnoe, či ako sa to píše. Vraj tam bolo napísané, že ak chlap zachrápe a potom sa 20 sekúnd nenadýchne, je to apnoe a treba to riešiť. No určite. Môj dedo chrápal – pamätám sa, keď som k nemu chodieval cez prázdniny. Môj otec chrápal a vôbec nám to doma nepripadalo divné. A ja budem chrápať tiež! 

Milenka doteraz spala normálne

Mám rád ten pocit, keď sa zobudím skôr ako ona – čo je však málokedy. Ten pohľad na ňu. Ako si taká krásna baba mohla vybrať mňa? Cítim sa vtedy ako Shrek. Buď je slepá, alebo ma fakt miluje... My chlapi o tom dosť pochybujeme, v tom dávam Shrekovi recht. 

Keď však otehotnela, veľa vecí sa zmenilo. O tom, že ledva stihne dobehnúť na záchod, či má problém otvoriť chladničku, som vám už písal. Aj o tom, že si musím dávať bacha na reči o jej postave a chudnutí, to sú teraz tabu debaty u nás. Novinkou je spánok. Ona má nočné mory!

Niekto by povedal PRÍLIŠ živé sny, ja tomu hovorím MORY. Napríklad minule. Mal som v robote riadne fofry, tak som bol aj celkom rád, že večer zaľahnem. Po večeri som si dal pivko, to mi pomáha zaspať. (Fakt, potvrdila to nejedna americká štúdia... a tým ja verím. )

O jednej ráno krik, plač. Moje nervy?! Milenka sa zobudila totálne rozbitá, v očiach smrť. Musel som ju štípať do ruky, aby sa prebrala. „Au, ti šibe?“ Zvrieskla na mňa. „No, fasa, hlavne, že si späť,“ skonštatoval som ako zo seriálu New Amsterdam. Je doktorský, Milenka ho pozerávala (aj vy?), tak som to občas – zo solidarity – kukal aj ja. Na moju otázku, čo sa jej snívalo, odpovedala len: „... že som porodila plyšového medveďa.“ Chvíľu som na ňu kukal jak puk a potom som spustil taký rehot. Pri tej predstave, že som pri nej na sále, držím ju za ruku a ona rodí a rodí a rodí a potom mi doktor v zakrvavenom plášti povie: „Tak, milý otecko, tu je váš medvedík...“ Sorry, smial som sa, až mi slzy tiekli. 

Milenke ale do smiechu nebolo, tieto živé sny boli pre ňu masaker. „To máš z toho šopovania cez telefón,“ povedal som jej a nebol som ďaleko od pravdy. Večer pred tým sa totiž rozplývala nad jedným detským obchodom a už virtuálne zariaďovala detskú izbu nášmu ešte minipidi nenarodenému potomkovi. 

Môžu za to hormóny

„A môžu za to aj zvýšené hormóny, veď vieš.“ Snažil som sa ju upokojiť, ale tiež mi nebolo všetko jedno. To, že priberie, som tušil (opravujem: vedel), že bude čudná, tiež. Že bude mať divné chute, áno, vo filmoch to tak býva. Ale čo tie noci? Šak ja potrebujeeeem spať!

Keď som sa ďalší deň vrátil domov z kancľa, Milenka ma vítala usmiata a vyzbrojená informáciami. „Vieš,“ začala hneď zhurta. Čítala som, že v tehotenstve sa ženám môže všeličo snívať a keďže sa často budia, prežívajú svoje sny veľmi živelne a dobre si ich aj pamätajú. Napríklad sa im môže snívať o zvieratách, o vode, keďže bábätko pláva v plodovej vode a tie pohyby sú také zvláštne... A...“ Ďalej som už nepočúval. Takže to je len začiatok? Ty, jo. Na to ma teda nikto nepripravil, že ani noci už nebudú to, čo predtým. A to sa to malé ešte ani nenarodilo. Fakt sa už TERAZ nevyspím?

Ále, tak mi napadlo... Čo keď bude mať Milenka aj erotické sny?

To nie je až taký zlý nápad. Musím o tom s ňou večer hodiť reč. Budeme na to VPLÝVAŤ obaja. Už žiadne doktorské seriály, ani dokumenty z prírody, nič také. Možno to zafunguje. 

A ak nie, tak mi držte palce. Fakt sa trochu bojím...

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: