5 originálnych tipov, ako rodine oznámiť, že čakáte dvojičky

Redakcia | 21. december 2017
5 originálnych tipov, ako rodine oznámiť, že čakáte dvojičky

Oznámiť rodine šťastnú novinu, že čakáte bábätko, sa dá všelijako. Ak čakáte drobčekov dvoch či troch, môže to byť naozaj zaujímavé. Prichádza čas Vianoc, tak prečo ho nevyužiť a budúcim starým rodičom venovať ten najkrajší darček?

Či si už zvolíte jemný a postupný spôsob, alebo dáte prednosť šokovej terapii a počet bábätiek vo vašom brušku im spresníte ihneď, bude to pre nich zrejme šok.

Oznámenie radostnej noviny


Veď už len myšlienka, že dieťa, ktoré len donedávna potrebovalo ich starostlivosť, sa samo stane rodičom, v nich môže vyvolať paniku. Pripravte sa aj na možnosť, že na pár minút stratia slová... Namiesto šampanského majte v zálohe radšej niečo silnejšie.

Pri hľadaní vhodného spôsobu, ako vašim najbližším oznámiť šťastnú novinu, sa môžete inšpirovať aj príbehmi párov, ktoré to už majú za sebou.

Prečítajte si tipy mám, ktoré svoju niekoľkonásobnú radosť oznámili skutočne originálnym spôsobom. Všetci spomenutí budúci starí rodičia oznámenie o očakávanom príchode dvojičiek či trojičiek v zdraví prežili.

„Zásielka“ dorazí v júli

„Naše oznamovanie radostnej správy vyšlo na obdobie Vianoc. Tehotenskými nevoľnosťami som trpela prakticky od úplného začiatku tehotenstva, tak som sa veľmi bála, že ma cez štedrú večeru prezradia. Našťastie, ustála som to, aj keď veľa som toho nezjedla.

Po jedle sme sa presunuli k stromčeku, kde vravíme rodičom, že pre nich máme darček, ktorý však ešte nie je hotový. Mama hovorí, nevadí, dáte nám ho neskôr, v obchodoch pred Vianocami niekedy nestíhajú.

Manžel jej však oponoval, že nie, my vám ho dáme v júli a pre každého jeden. Chvíľku boli ticho a na ich tvárach bolo vidieť, kedy pochopili. V ten deň som svoju mamu po prvýkrát videla vypiť dva poháriky tvrdého po sebe.“

Agnesa

20 príznakov tehotenstva
Prečítajte si tiež:

20 príznakov tehotenstva

Tie najkrajšie fotky

„S manželom žijeme v zahraničí a tak sa s mojou i manželovou rodinou stretávame počas roka sporadicky. Samozrejme, vždy sme chceli mať pamiatku na všetky spoločne strávené chvíle – a tak sa u nás vždy veľa fotilo.

Ja som potom na domácej tlačiarni „vyrábala“ a upravovala fotky a potom, keď sme opäť prišli na Slovensko, tak som fotky priniesla našim drahým. Keď sme už vedeli, že čakáme dvojčatá, do obálky medzi fotografie som  „zakamuflovala“ fotky zo sonografie.

Naši i svokrovci sa na fotky tešili. Pozerali a pozerali a chválili – až prišli na tie „INÉ“ – najkrajšie fotky na svete. Chvíľu nechápavo, no a potom si už len navždy zapamätám tie výskoty šťastia, tú úžasnú radosť, smiech a slzy... Smiali sme sa i plakali všetci... muži i ženy.“ 

Inka, maminka dvojičiek

Slnečný kalendár

„Obom budúcim starým rodičom sme pod stromček darovali vlastný nástenný kalendár. Ako úvodná fotka bolo zväčšenina výsledku ultrazvuku. A na nej tri bábätká...“ mama trojičiek Katka.

Medovníčkové prekvapenie

„My sme dlho rozmýšľali, ako našim oznámiť, že sa stanú hneď dvojnásobnými starými rodičmi. Pečenie medovníčkov to vyriešilo.

Na tie ich sme jednoducho napísali „Babka“ a „Dedko“. Pár dní pred Vianocami sme im medovníčky priniesli v škatuli a na vrchu boli tie ich. Pochopili to hneď, slová stratili, až keď sme im prezradili počet očakávaných vnúčeniec...“

Kamila

Kto hľadá, nájde...

„O mojom tehotenstve sme sa dozvedeli začiatkom decembra. Pred Vianocami sme zistili, že ak všetko pôjde, ako má, do rodiny nám pribudnú tri detičky naraz. Mojej mamke som to povedala hneď, no svokrovcov sme si vychutnali.

Do veľkej škatule od topánok sme nakrčili kusy baliaceho papiera a pod neho sme ukryli dva páry detských topánočiek. Na vrch sme položili tretí pár. Po rozbaľovaní darčekov sme im ten náš dali do rúk so slovami, že je tu ešte jeden darček od nás.

Keď ho otvorili a uvideli topánočky, veľmi sa potešili. My im hovoríme – hľadajte ďalej. Vytiahli druhý pár, nemo hľadeli a my im opäť hovoríme – hľadajte ďalej. Keď vytiahli tretí pár, len na nás pozerali a hovoria – nechápeme. Tak sme im to vysvetlili. Zo šoku sa spamätávali dlhšie, no dnes sú to už ostrieľaní starí rodičia.“

Petra

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: