Mama v núdzi: Môj manžel ma chce mať doma

Redakcia | 30. január 2019
Mama v núdzi: Môj manžel ma chce mať doma

Vaše príbehy, životy, skúšky. Toto sú story, ktoré nám píšete. Možno sa nájdete aj vo Veronikinom príbehu.

Veronika a Milan sa stali manželmi ani nie po ročnom vzťahu. Ich cestu pred oltár popohnal pozitívny tehotenský test.

Keď muž žiarli, žena ustúpi?

Na bábo sa tešili, zobrali si hypotéku na vlastný byt a plánovali tak, ako každý mladý pár. Milan sa v synovi videl, Veronika si materskú dovolenku užívala, všetko klapalo.

Po troch rokoch Veronika nastúpila do novej práce. Šťastná, že sa jej podarilo nájsť si slušné zamestnanie po materskej, snažila sa prácu si udržať a pracovať na sebe. Milanovi začalo prekážať, že komfort dvoch teplých jedál denne, čistučkej domácnosti, plnej chladničky a hlavne istoty, že keď príde domov, jeho žena na neho čaká, sa výrazne zmenil.

Prekážali mu občasné služobné cesty, nové šaty vo Veronikinej skrini a len ťažko prehrýzal pracovné obedy s mužským osadenstvom z Veronikinej práce. 

Stupňovali sa hádky, podozrenia, kontroly mobilov, komunikácie na sociálnej sieti a „náhodné“ prepady v jej práci so zámienkou prineseného obeda. Veronika sa snažila nedávať Milanovi zámienky, kamarátky odsunula úplne, varila po nociach. Milan ju začal tlačiť do druhého dieťaťa, aj keď súhlasila, nedarilo sa. 

Svokra jej poradila: Zostaň doma a nechoď do práce

Syna často vozievala k svokre, ktorá bývala len 12 kilometrov od ich bytu. Tá vytušila, že sa niečo medzi nimi deje a Veronika sa jej napokon zdôverila. Svokrina rada bola jednoznačná, nechaj prácu, Milan vždy hovoril, že sa o ženu postará, ja som tiež bola v domácnosti a nič mi nechýbalo. Naši muži sú proste takí.

Nebije ťa a že trochu žiarli?! Aspoň vidíš, ako ťa má rád. Veronika videla dočasné východisko v ďalšom dieťati, ale tehotenstvo neprichádzalo a Milan jej to začal vyhadzovať na oči.

Po roku snaženia sa konečne objavili dve čiarky na tehotenskom teste a jej sa uľavilo. Milan jej vybavil PN-ku a tak už Veronika do práce nenastúpila. Situácia doma sa načas upokojila, ale ťažoba sklamania a vedomého odkladania problému na Veronike leží každý deň...       

Z vašich listov: Veronika/spracovala redakcia

Máte aj svoj príbeh? Chcete sa vyrozprávať, poradiť, či inšpirovať ostatné ženy? Napíšte nám. story@orbisin.sk

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: