Žena doma: Detoxikujem si hlavu, mamy

Mary K. | 7. Jan 2019
Žena doma: Detoxikujem si hlavu, mamy

Nie. Fakt nemám rada predsavzatia a plány a rečičky akože: Od zajtra zmením svoj život a blablabla.

Po 20-tom januári sa všetky naspeedované predsavzatia aj tak podejú ta tam.
Mám doma dve decká a muža, s ktorými sa každý deň udeje NIEČO (mihalnica v oku (mladšia), hysterický záchvat, kvôli ružovým ponožkám (staršia), mužov prasknutý zips (sviatky)). 

No, každopádne mám v hlave každý deň toľko podobných rodičovsko-partnerských blbostí, že ráno určite nevstávam s vetou: Dnes zmením svoj život. Lebo to by som ich musela poslať na mesiac (aj dva) kdesi k babke a mala by som čas s chuť riešiť nejaké detoxy.

Detox hlavový

Aj keď, je fakt, že ten hlavový si robím. Detox hlavový. Počuli ste o ňom? 

To je takto asi:  

Keď najmladšia (obdobie vzdoru dvojročiaka)zaziape a zavrieska, že sme jej nedali teraz a hneď to, čo potrebuje (môj rúž), snažím sa vypustiť z hlavy jej predchádzajúce ziapania od rána a reagovať len na toto. Inak by som použila taktitu môjho starého otca: Začnem odpasávať opasok....pravda je, že sme furt stíchli a nikdy ho nemusel použiť.

Keď staršia na každú stranu čítanky nakreslí mini lebky vpravo dole. Na KAŽDÚ stranu zo 120-tich. Namiesto toho, aby som jej (právom) vytrhala všetky vlasy idem do kúpeľne a strašne nadávam (medzitým plním práčku, lebo musím niečo s tými rukami bažiacimi po pomste urobiť). Potom idem, vyberiem tri gumy  a zavriem ju do izby. Netreba nič hovoriť.

Dievča pochopilo, že kým tých 120 strán nebude bez lebky, ani sa z izby nepohne. Krásnu nedeľu, moja malá žena!

Žena doma: Som lenivá mama
Prečítajte si tiež:

Žena doma: Som lenivá mama

Toto sú moje každodenné miniboje, ktoré pozná každá mama. Si poviete: Toto chcem, hento chcem... hlavná matra mamy je: Zachovať si chladnú hlavu a dôstojnosť.

Moja hlava sa tak v každej situácii sama od seba detoxikuje, aby som sa nezbláznila. Nemusím si kvôli tomu viesť špeciálne denníčky, spúšťa sa to automaticky, chvalabohu! 
Aj keď, priznávam, sú dni, keď  zaberie jedine červené. Tak zo tri-štyri deci a som vybavená.
Ako ste na tom vy, mamy?  

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: