Vianoce v pohode: dva týždne do Štedrého dňa

Redakcia | 11. december 2017
Vianoce v pohode: dva týždne do Štedrého dňa

Napriek tomu, že už máte upratané príbytky i napečené vianočné koláčiky, zostáva ešte zopár drobností, ktoré by bolo fajn do Vianoc stihnúť.

Čas na vianočné dekorácie

Ak už máte veľké upratovanie za sebou, môžete si pokojne začať zdobiť svoj príbytok vianočnými dekoráciami. Na trhu ich je toľko, že niekedy je naozaj ťažké si vybrať.

Dôležité je mať jasno aspoň v tom, ktorým smerom sa chcete uberať a do akej farby budete tohtoročné Vianoce orientovať.

Určite nemeňte farbu výzdoby každý rok, sú to zbytočne vyhodené peniaze. Pozrite teda, čo použiteľné vám zostalo z minulého roka, prípadne dokúpte iba zopár nových maličkostí.

Ozdobte si vchodové dvere netradičným venčekom, deťom sa páčia obrázky na oknách. Ak máte krb, sviečky a girlanda sú naň ako stvorené. Niečo pekné sa bude hodiť i na vianočnú tabuľu, vyrobte si popredu ikebanu, ktorá dozdobí štedrovečerné prestieranie. Dbajte na to, aby bolo všetko v jednom tóne, inak bude výzdoba pôsobiť „gýčovo“.

Pripravte si materiál na balenie darčekov

Nakúpte dostatočné množstvo baliaceho papiera, stužiek, lepiacej pásky, aby ste darčeky, ktorými chcete svojich blízkych potešiť, mohli i vkusne zabaliť. Deti síce papier v sekunde roztrhajú, ale práve rozbaľovanie darčekov dodáva okamihom pod vianočným stromčekom nezabudnuteľnú atmosféru. Ak je vašou silnou stránkou kreativita a rada tvoríte, môžete darčeky dozdobiť rôznymi ozdobami, mašličkami, dekoráciami.

Vianočné pozdravy potešia

A toto je opäť činnosť, s ktorou vám veľmi radi pomôžu i vaše deti. Pohľadnice môžete síce kúpiť, ale ich ručná výroba bude zábavou pre celú rodinu.

Vystrihovanie, lepenie, kreslenie deti od predškolského veku zvládnu i sami a vy zatiaľ môžete vyčistiť práčku, rúru a umývačku. I keď to už dnes nie je trendy, rukou vypísanú pohľadnicu nenahradí žiadna SMS ani e-mail. V kreatívnych potrebách sa dajú kúpiť celé sady na výrobu pohľadníc.

Ďalšou voľbou je kúpa pohľadníc, ktorou možno podporiť rôzne nadácie, či organizácie zastrešujúce zdravotne postihnutých občanov či deti. Urobíte dobrý skutok.

Čas na predvianočný oddych

Všetko ide podľa plánu a vy si môžete pár dní pred Vianocami dopriať chvíľku iba pre seba. Zájdite ku kaderníčke, kozmetičke a na pedikúru. I keď sme mamičky a gazdinky na plný úväzok, to neznamená, že musíme za štedrovečerným stolom sedieť zvädnuté a neupravené.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: