Skriňa má hlad a ja hľadám najatraktívnejšie tepláky

Michaela Klamová | 14. apríl 2021
Atraktívne tepláky

Keď je človek pridlho doma, začne po istom čase prehodnocovať kategorizáciu oblečenia „na von“ a „na doma“.

Chúďatko hranaté, zasa zíva prázdnotou. Môj muž tú prázdnotu nevidí a demonštruje plnosť skrine náročnosťou zatvárania jej dverí. No zákony fyziky nemajú vo svete oblečenia žiadnu moc a ja som nútená úbohú hladnú skriňu trocha prikŕmiť.

Prišiel čas na DanŠaRi
Prečítajte si tiež:

Prišiel čas na DanŠaRi

Životný cyklus obsahu bežného šatníka

Skriňu v pravidelných intervaloch kŕmite dlhšiu dobu, až kým jedného dňa nevygrcká celý svoj pestrofarebný obsah. Ten následne potriedite na niekoľko kôpok, kopcov a pohorí v kategóriách – „zostáva“, „charita“, „odpadky“ a „toto si nechám, lebo schudnem/nostalgia/jedného dňa pravdepodobne pôjdem do divadla“.

Víťazné textílie s možnosťou zotrvať ešte nejakú tu sezónu vo vašom vlastníctve uložíte späť a po pocite uspokojenia z dobre vykonanej práce, krásne upratanej, vzdušnej skrine, sa takmer okamžite dostaví intenzívna až nutkavá potreba ju doplniť. Aspoň trochu. A tak hor sa do obchodov, na internet, na bazáre, či na mňa náááhodou nevyskočí nejaký milý kúsok v akcii, ktorý poteší moje oko i dušu, a nespraví dieru do peňaženky.

Módni odborníci vraj tvrdia, že najviac treba investovať do tých vecí, ktoré nosíte najčastejšie a ktoré je najviac vidno. Preto aktuálne väčšina populácie surfuje po internete v zúfalej snahe nájsť čo najatraktívnejšie tepláky.

Poddávam sa mainstreamu a surfujem tiež. Neúspešne. Momentálne stále populárny skrátený strih nohavíc, takzvaný „omrznutý členok“ mi kruto limituje výber. Ak máte dlhé a tenké končatiny ako ja, omŕzajú vám členky aj v štandardnej veľkosti nohavíc a tak netrpezlivo čakám, kedy sa skončí ďalší nezmyselný trend a ja si opäť budem môcť zadovážiť oblečenie (takmer) normálnej dĺžky.

atraktívne tepláky

Sklamanie z nevydareného lovu luxusne sa tváriacich teplákov sa snaží zmierniť moja dcéra a odvádza moju pozornosť prešpekulovanými otázkami typu: „Pustíš mi, prosím, tú pesničku, kde ten kučeravý chlapec sadí semienka?“ Moje mozgové závity škrípu a preskakujú, ale aspoň sa trocha hýbu pri hľadaní správnej odpovede.

Ak chcete hádať aj vy, a patríte medzi pamätníkov, poradím vám, že klip nakukala z MTV 80s, kde od rána do rána hrajú iba hity osemdesiatych rokov. Máte ešte chvíľu čas premýšľať, ja zatiaľ pofilozofujem na tému Ponožky.

Oblečenie "na von"

Keď je človek pridlho doma, začne po istom čase prehodnocovať kategorizáciu oblečenia „na von“ a „na doma“. Skutočnosť, že sa veci z kategórie „von“  von takmer vôbec nedostali, otrasie vašou odevnou ideológiou.

Aj vy už doma nosíte tie pekné ponožky s otravnou reklamou? To je neklamný znak toho, že ste pridlho doma.

Aj ja som dnes oživila svoj pandemický outfit pestrými ponožkami bez akéhokoľvek náznaku začínajúcej diery, a pod naozaj iba mierne vyťahané tričko skryla novú, pudrovo ružovú čipkovanú podprsenku. Čisto pre svoj dobrý pocit. Prečo čakať na špeciálne príležitosti, stačí sa rozhodnúť, že dnešok bude špeciálny a hotovo. Čisto pre váš dobrý pocit.

PS: Ak ste v popise videoklipu odhalili Sowing the seeds of love od kapely Tears For Fears  gratulujem, môžete si dnes za odmenu dať do kávy o lyžičku cukru navyše. Ak žijete radi na hrane, tak aj kus zmrzliny. K tomu si pustite kučeravého chlapca, čo sadí semienka, možno vám zlepší deň. Mimochodom, výborne sa pri tom upratuje skriňa. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: