Kde miznú všetky veci? Môže za to zanášač domáci

Marika Koscelníková | 21. Feb 2018
Kde miznú všetky veci? Môže za to zanášač domáci

V domácnostiach s malými deťmi sa dejú záhadné veci. Na to, že nájsť párovú ponožku či rukavicu je sherlockovská práca, sme si my mamy už zvykli. V čiernej diere ohraničenej metrami štvorcovými bytu či domu miznú lyžice, perá, kľúče od auta i bytu, mobilné telefóny, čajové sitká a iné dôležité veci každodenného života..

Hľadanie býva sprevádzané krikom, vyhrážkami, prosbami. Zanášača domáceho sa snažíme občas aj nehanebne podplatiť čokoládkou, ak nám nájde kľúče od auta.

Ja nič, ja muzikant

Tie kľúče, ktoré visia na vešiačiku vo vstupnej chodbe a máme podozrenie, že sa k nemu malý vynaliezavý tvor dostal vďaka stoličke či inému kreatívnemu nápadu. Zanášač sa len záhadne usmieva, prípadne sa tvári, akože on o ničom takom ako sú kľúče od auta nevie a nikdy o nich nepočul.

Občas sa aj ochotne pridá k našej hre na hľadanie TEJ VECI a má z toho ohromnú radosť. Vysype tri škatule s drobnými hračkami, pozrie sa pod koberec, pomôže nám vybrať matrac z postele, vyhádže tričká zo skrine, skontroluje práčku aj vaňu. Zamrazí nás, keď zamieri na toaletu a nakukne do nej. Pre istotu natiahneme rukavicu a šmátrame, či náhodou...

zanášač domáci

Stratené veci sa záhadne po čase objavia

Naše zúfalstvo čiastočne zmierni fakt, že pri hľadaní TEJ VECI nájdeme iné. Mesiac stratenú šatku, USB kľúč, pohľadnicu, ktorú sme chceli poslať mame k narodeninám, ponožku. Po chvíli zanášača prestane baviť táto hra a začne sa venovať niečomu inému.

Keď hľadanie, prosby ani hrozby nepomohli a zanášač sa tvári nevinne, napadne nám spásonosná myšlienka. Možno nie ten malý tvor, ale veľký. Voláme mužovi nášho života, či náhodou on... Nie, že vraj on o TEJ VECI nič nevie.

U nás doma takto záhadne mizne metlička na zametanie. Zmizla už tri krát. Keďže nebývame v trojpodlažnom dome s niekoľkými izbami, hľadanie bolo naozaj dôkladné a výsledok nulový.


Zhodli sme sa na tom, že náš zanášač domáci túto vec zaniesol nenápadne do koša. Tri krát. Nepozorovane. Takže máme tri smetníky bez metličky. Všetky zelené. Možno kúpim červenú sadu a uvidím, či aj z nej zmizne metlička. Čo ak je to farbou?

Žena doma: Počítam do troch...
Prečítajte si tiež:

Žena doma: Počítam do troch...

Aj ten roztomilý čertík má svoje city

Najhoršie však je, ak zmizne obľúbená hračka. Ak samotný zanášač domáci nevie, kde si ju položil, odniesol či ukryl. To sme ochotní prehľadať aj tie najnepravdepodobnejšie kúty našej domácnosti, lebo vieme, že dieťa bez TEJ HRAČKY nezaspí, nepôjde von, nenaje sa.

Spravidla to býva hračka miniatúrnych rozmerov. Drobné autíčko, päťcentimetrová bábika, maličký zajačik, gulička. Po márnom hľadaní sa nám podarí pozornosť malého tvora presmerovať niekam inam, ale ako nás stisne pri srdci, keď večer na posteli si na TÚ HRAČKU opäť spomenie a zaspáva so slzou v oku. Aj zanášač domáci má svoje city.

Tak mu odpustíme tie stratené veci z nášho dospeláckeho sveta, veď sa raz hádam nájdu. Pri hľadaní iných drobností, ktoré miznú v domácnosti s malým tvorom, ktorého bezpodmienečne ľúbime. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: