Krásna po lete aj celú jeseň

Redakcia | 12. Sep 2017
krása, vlasy , pleť , leto

Aj vy sa v lete cítite krajšia, viac sexy a máte pocit, že energia, ktorou je toto obdobie nabité má blahodarné účinky na vašu vnútornú silu a vonkajšiu krásu?

 Tvárová gymnastika

krása, vlasy, pleť, tvárová gymnastika

Pohľad do kalendára neveští nič dobré a vyznávačky leta tak trošku strácajú optimizmus a smútia pri spomienke na  letnú pohodu s mojitom v ruke a čokoládovými nohami v mori.
Nič nemôže trvať večne a ani leto nie, koniec koncov neumožňuje nám to ani naša zemepisná šírka, a tak po lete prichádza jeseň, krásna, farebná, so zubatým slniečkom na oblohe, alebo aj upršaná, sivá a depresívna. Všetka pozitívna energia, dobrá nálada a  sexy look, ktorý sme si celé leto pestovali sú zrazu fuč. Cítime sa unavené, menej atraktívne, a to iba kvôli takej maličkosti ako je jeseň.

Neprehliadnite: 10 spôsobov ako minimalizovať stres

Existuje niekoľko spôsobov ako sa týmto tienistým stránkam jesene vyhnúť, vychutnať si jej pestrosť a nájsť  v nej pozitíva. Musíte dodržiavať iba zopár pravidiel a dobrá nálada a úsmev pri pohľade do zrkadla sa dostavia okamžite.

Vlasy

Máte vlasy bez lesku a vysušené? Tak vidíte, aj  leto vie narobiť neplechu, naše vlasy by o tom vedeli hovoriť, slnko a slaná alebo chlórová voda sú pre ne hrozbou. Vlasy sú po lete suché, poškodené a majú narušenú štruktúru.

Jeseň je obdobím, kedy je najvhodnejší čas na regeneráciu, pretože potom príde zase zima a mrazivé počasie našej korune krásy tiež veľmi neprospieva. Okrem toho, že vás každý kaderník nemilosrdne pošle pod nožnice, pretože rozštiepené končeky nepristanú žiadnej z nás, môžete si k zdravým a zregenerovaným vlasom dopomôcť sama.

Použite to, čo máte doma

Spoľahlivým domácim receptom pre zničené vlasy je  banán premiešaný s trochou tvarohu, medom, lyžicou citrónovej šťavy a kvapkou klíčkového oleja. Niekedy môže pomôcť aj banán s mandľovým olejom. Stačí jemne vmasírovať,  nechať pôsobiť 20 min. a vlasy budú posilnené a nádherne hebké.

Vlasy sa krásne zregenerujú, aj keď ich budete oplachovať odvarom z nechtíka, kvetov lipy alebo prasličky.

Tip redakcie: Osvedčeným prípravkom (jeho pozitívne účinky pozná aj naša redakcia) je jojobový olej. Pár kvapiek jojobového oleja votrite do vlhkých vlasov, robí hotové zázraky: dodá im hebkosť, jemnosť a lesk.

Prečítajte si: LETO na nás zanechá stopy. AKO sa starať o pokožku pobozkanú SLNKOM

Pleť a pokožka

Slnkom opálenú tvár a telo si môžete zachovať ešte dlhé mesiace po lete, a to sa ani nemusíte stať pravidelnými zákazníčkami solárií alebo si aplikovať sprejové opálenie, stačí sa zamerať na potraviny, ktoré majú dostatok vitamínu A a betakaroténu. Ideálnym spojením týchto dvoch zložiek je mrkva, ktorú by ste mali konzumovať najmä v čerstvej podobe.
Sauny sú zakázané. Ak ste ich milovníčkou, budete si musieť vybrať medzi bronzovou pokožkou a relaxom vo vyhriatej saune. Vlhké prostredie spôsobuje rýchle blednutie a stratu bronzu, takisto zabudnite na vylihovanie v horúcom kúpeli.

Jesenné slniečko sa síce nedá porovnať s tým letným, ale ak aspoň na pol hodinku vystavíte slnku na obdiv svoju tvár (iba tvár, predsa len vystaviť svoje krivky v plavkách koncom septembra alebo v októbri niekde na terase alebo v záhrade by jednak nebolo zdraviu prospešné, a susedia by tiež nemuseli správne pochopiť tento váš odvážny počin) vždy keď vám to počasie dovolí, opálenie na tvári vám tak môže vydržať až do zimy.

Prečítajte si: STARÁ na dieťa? VERTE si!

Hydratovať a opäť hydratovať

Okrem pitného režimu zásobte svoju pokožku, ktorá je síce po lete krásne hnedá, ale slnkom vysušená, hydratačnými krémami. Na škodu určite nie je, ak takýto krém alebo mlieko ešte obsahuje aj kvapku samoopaľovacieho prípravku, ktorý vaše opálenie zvýrazní a predĺži.

Domáca maska z paradajky a tvarohu

Jednoduchá, ale veľmi účinná kombinácia dodá vašej pokožke dostatok vitamínov, ktoré budú zúročené v prospech vášho opálenia.
Tri väčšie paradajky rozmixujte na kašovitú hmotu a pridajte dve lyžice nehrudkového tvarohu, po lyžici olivového oleja a mlieka. Hmotu naneste na telo a nechajte pôsobiť cca 20 min. Masku zmývajte striedavo teplou a studenou vodou aby ste rozprúdili krv a zlepšili tak účinky masky.

masáž, maska, pokožka, telo, žena, relax

Postavička ako lusk 

Cez leto ste ju dosiahli, prinajmenšom ste sa k nej aspoň priblížili, a to ste nemuseli vynaložiť ani extra námahu. Vo vyšších teplotách telo prirodzene stráca chuť na ťažké a mastné jedlá. Zeleninový alebo ovocný šalát vás v horúcich dňoch dostatočne zasýtil a ani pohybu ste sa v tomto období veľmi nevyhýbali. Plávanie, prechádzky alebo len spotenie sa pri upratovaní nám nenútením spôsobom dopomohlo k želanej váhe. Teraz si ju iba udržať. Znie to jednoducho, ale čo si budeme nahovárať, táto časť bude o niečo zložitejšia, ako letné chudnutie.

Mohlo by vás zaujať: MESIAC a ženské TELO

V chladnejšom počasí sa nám nechce až tak chodiť von, aj televízie opäť spustili nové série obľúbených seriálov a keď už doma nastane papučková kultúra, pri telke sa jesť žiada o trochu viac.
Klišé, ktoré funguje – pohyb a pravidelná, vyvážená strava sú neohrozená dvojka, ktoré sú v zdravom chudnutí číslo jeden, a keď sa k tomu pridá ešte pevná vôľa a odhodlanie, výsledok je zaručený. Namiesto večerného vysedávania a pojedania chipsov pri telke skúste bežiaci pás, jesť môžete mrkvu (nezabudnite, tá vám pomôže udržať si opálenie) a nových častí seriálu sa tak vôbec nemusíte vzdať.

Tip Mama a ja: Ak ste zástancom zdravého chudnutia, vyskúšajte to s výživovými špecialistami zo Sveta zdravia. Tu vám zostavia jedálniček na mieru a individuálny plán chudnutia, pomocou ktorého so zlepšíte zdravie, postavu a kondíciu.

Ak by vás veselá a farebná jeseň predsa len omrzela, ešte stále máte možnosť si aspoň na pár dní zaletieť do krajín, kde si slnečné lúče a príjemnú teplotu vody môžete užiť plnými dúškami.

Aké účesy sú teraz v kurze?

Sú štíhli ľudia šťastnejší?

Prejedzte sa k zdravým vlasom

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: