Deň (NE)obyčajnej mamy: ZDENKA PREDNÁ

Marika Koscelníková | 20. december 2018
Deň (NE)obyčajnej mamy: ZDENKA PREDNÁ
foto: Archív Zdenky Prednej

Všetky sme mamy, ktoré robia veci najlepšie, ako vedia. Všetky máme svoje dobré aj horšie dni. Všetky vieme, aké to je. Poďte s nami prežiť deň (ne)obyčajnej mamy. Dnes píše Zdenka Predná.

Pôvodne som mala v pláne písať o cestovani s deťmi, ale po neviem koľkom márnom pokuse ho dokončiť, som si povedala, že to bude asi znamenie a tak dávam spiatočku a táto téma ešte musí počkať

Koľko len času mi zožral Instagram!

Okrem Instagramu mi pri aktualizovani telefónu zmizli aj fotky z dovoleniek a bez toho by článok nebol kompletný, no nič budem musieť fungovať bez Instagramu aj fotiek.

Chvála bohu!! Koľko len času mi zožral Instagram ??? 

A to som len otvorila mobil, že zaplatím nejaké účty, odpíšem na maily a šuup, už som si išla v drevených hračkách, barefoot topánočkách a nepečených tortách.

Tak teda začnem obyčajne. 

zdenka predna

Som tiež len obyčajná žena, matka, ktorá poriadne nespala asi tak 4 roky

Najlepšie na tom je, že už mi to ani nepríde čudné. Čudné mi príde, keď sa v noci zobudím len raz.

Momentálny stav u nás:

Eliáš 1 rok 9 mesiacov: stále kojená väčšinou spokojná osôbka. Práve sa prerezávaju stoličky. Nie je to žiadny horor, ale viem si predstaviť tie (3) slovom tri! hodiny v noci, kedy mu zuby nedajú späť, využiť efektívnejšie, ako prehovárať ho, aby spinkal. 

Ale zase na jeho obranu musím povedať, že vôbec neplače a keď už sa v noci zobudí, sú to často vtipné momenty. 

Hlavne, keď napodobňuje tatinka, ako chrápe a opakuje si slová, ktoré už vie: uan-tú-trí, tady tady, tu som a podobne. 

Menšia sranda to je, keď mám na druhý deň koncert a deti veselo žúrujú do 4:00. Ráno sa treba odobrať do sveta. Takú kávu ešte nevymysleli!

Ale v tom je to čaro, človek pri deťoch nemá čas na blbosti, komplexy a veci, ktoré nepotrebuje.

Všetko je okresané na nevyhnutnosti 

Teda aspoň ja to tak mám. 

Neriešim zbytočnosti a nemám čas na fake ľudí a veci. 

A práve preto koncertujem veľmi výnimočne. 

Tí moji chalani sú takí rozdielni 

Oskarko: 3 roky 7 mesiacov. Už nekojená, väčšinou nespokojná osôbka.  

Asi na tom dojčení niečo bude.

Oskarko chodí, ale vlastne viac nechodí, ako chodí, do škôlky. Tiež je ho ťažko na niečo nahovoriť, ak sa to netýka sladkostí, alebo Spidermana . 

Jeho momentálny jedálniček zahŕňa asi 3 jedlá, ktoré akceptuje. Dokázal by spokojne prežiť iba na čučoriedkách, malinách, jahodách a jablkách, ktoré papká na kvantá (asi je vitarián). Nič to, do ničoho ho nenútime, tešíme sa z každej lyžičky polievky, čo spapá dobrovoľne.

Eliáš je z úplne opačnej strany stupnice. Zje všetko! VŠETKO! Používa dokonca niekoľko príborov naraz a dojedá aj po Oskarkovi a niekedy aj po nás. Vlastne počas obeda často putuje a každému niečo zje! 

Ale je aj veľmi prajný a podelí sa aj o posledné, vždy keď papá, nasilu napchà aj do nás. Neodvážime sa ho odmietnuť, samozrejme. A to sú tie momenty, kedy sa stane, že aj náš tatinko zje niečo zdravé.

zdenka predna

Čo sa týka hudby, je u nás na dennom poriadku 

Eliáš hrá najradsej na gitare, klavíri a lesnom rohu, flaute a spieva !

Oskarko už celkom obstojne zvláda bicie a saxofón. A samozrejme spieva...vlastne rapuje. Sú to často veľmi husté rapy. Naozaj. 

My s Eliášom často s otvorenými ústami iba pozorujeme, čo sa deje. 

Oskarko už má za sebou jeden fakt vážny jazzovy koncert pred 1500 ľudmi hral na saxofóne.. robil rozhovor do telky a tak. 

Všetko ide strašne rýchlo a jediné, čo má naozaj zmysel, je čas

Deti sú najviac a preto sa im chceme venovať teraz, kým majú o nás ešte záujem a potrebuju nás. O chvíľku už to môže byt celkom inak. 

Ani peniaze, ani sláva, ani kariéra ...nič nie je dôležitejšie, ako to, čo sa deje práve teraz a čas strávený s rodinou. 

-Zdenka Predná-

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: