Tieto čaje si servírujte v zime

redakcia | 18. Feb 2018
Tieto čaje si servírujte v zime

Zima je na imunitu náročné obdobie. Chladné dni, málo slnka, kolotoč ochorení. Čaj je to, čo vám zahreje nielen telo ale aj dušu. Čítajte, ktoré sú v zime naj.

Vychutnajte si zázvorový čaj, ten je počas chladných februárových dní kombináciou zahriatia organizmu, odhlienenia, dokonca zabíja baktérie či vírusy, prečisťuje pečeň a tým podporuje imunitný systém!

Zázvorový čaj si pripravíte takto:

Kúsok zázvoru nastrúhajte, pokvapkajte citrónom, zalejte horúcou vodou, nechajte vylúhovať a prípadne ochuťte medom.

Zázvorový čaj/ limonáda
Prečítajte si tiež:

Zázvorový čaj/ limonáda

Dôležité je vedieť si správny zázvor vybrať

Keď kupujete zázvor, ovoňajte ho, mal by silno korenisto voňať, šupa by mala byť bez čiernych škvŕn. Ak je zázvor na pohmat mäkký, vráťte ho a radšej si vyberte ďalší kus.

Zázvor by sa nemal krájať nožom, pre zachovanie cenných látok je ideálne použiť lyžičku a šupu ňou zoškrabať. Kúpený zázvor najdlhšie vydrží zabalený v papierovom vrecúšku a uskladnený v chladničke.

Okrem zázvorového čaju môžete vyskúšať čaj cibuľový či bylinkové: bazový, čaj z nechtíka lekárskeho, lipy, medovky či žihľavy...

Tip MAMA a ja:

CIBUĽOVÝ ČAJ  NA KAŠEĽ

Pri neutíchajúcom kašli vyskúšajte cibuľový sirup: 1 veľkú cibuľu nakrájajte, zalejte cca 300 ml horúcej vody, nechajte mierne vychladnúť, preceďte a dochuťte medom. Sirup sa konzumuje po lyžičkách niekoľkokrát denne.


Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: