Ako oživiť iskru: TRI tipy (nielen) pre manželov

Marika Koscelníková | 3. júl 2019
Ako oživiť iskru: TRI tipy (nielen) pre manželov

Je to také "normálne. Zvykli sme si rokmi, že láska už v partnerstve nie je okatá a vášnivá. Len občas. Zacyklili sme sa v rutine.

Dlhoročné vzťahy prechádzajú rôznymi obdobiami, ktoré otestujú ich trvácnosť a prinútia partnerov hľadať kompromisy. Bez nich sa vzťah stane jednostranným a tým pádom toxickým (minimálne pre jedného z partnerov). Toxický vzťah je taký, v ktorom sa necítite bezpečne. 

V dlhoročných vzťahoch treba rátať so zacyklením

Je prirodzené, že ak má pár deti, ich život sa tomu prispôsobí, opäť treba podotknúť, život oboch rodičov.   

Partnerský vzťah má svoje sinusoidy a to je rovnako prirodzené. Prijať horšie dni či obdobia je základom pevného vzťahu. Naučte sa prijímať konflikt, ako zdravú formu objasňovania si názorov a tiež ako príležitosť k pochopeniu toho druhého.   

Tri tipy, ako oživiť vzťah

1. Zmena pravidelného režimu

Niekedy stačí vstať o čosi skôr, ísť do postele v inom čase, urobiť niečo iné, ako každý deň vo vzťahu k partnerovi. Pošlite mu obed do práce. Choďte si s ním zabehať, alebo na pivo. Dovoľte si vyzdvihnúť deti u babky o deň neskôr a majte SVOJ ČAS.  Prekvapte sa (obaja) tým, že zmeníte zaužívanú rutinu. Môžete si vyhradiť jeden deň v týždni, ktorý nebude fungovať podľa zaužívaných pravidiel, alebo nabúrate rutinu čímkoľvek, čo vám napadne.  

2. Vráťte sa k tomu čo fungovalo

Chodievali ste spolu na koncerty, či pod stan? Počúvali ste black metal? Strávili ste celý deň v posteli pozeraním obľúbeného seriálu? Urobte to. Naordinujte si veci, ktoré fungovali. Vráťte ich do svojho života!

3.  Podporte svoju vzájomnú lásku prostredníctvom priateľstva

Áno. Hollywoodske trháky vám síce masírujú mozog veľkolepými lovestory, ale život nie je Hollywood. Váš vzťah získal časom to najcennejšie, čo je stabilnejšie, ako láska. Priateľstvo. Nikto o vás toľko nevie, ako váš muž. Videl v takých šialených situáciách, zažil vás milujúcu i vulgárnu, pozná vaše znamienka aj váš dych po párty. Je to priateľ. Až kým vás smrť nerozdelí. A to si vážte. Túto vyzretú podobu lásky. Stavajte na nej.    

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: