Rok s deťmi: Hráme sa vonku

Redakcia | 11. apríl 2022
Jarné hry s deťmi

Konečne jar a teplé dni! Všetko sa dáva do pohybu, aj deti...

Vonku je dlho svetlo a či už máte záhradu, dvor alebo vybiehate na ihrisko, návraty domov sú plné zážitkov a zašpinených teplákov. A tak to má byť! Deti sa majú hrať, hýbať, tešiť sa z každého dňa. Ponúkame pár tipov, ako si spríjemniť pobyt vonku hrou.

Hurá na bicykel

V jari vynášame z pivnice našich kolesových tátošov – bicykle, kolobežky, kolieskové korčule –  a deti majú o zábavu postarané. Je skvelé, že týchto pomocníkov si mamičky posúvajú medzi sebou a nemusíte tak každý rok kupovať väčšiu kolobežku či bicykel, deti rastú rýchlo. Nezabúdajte na bezpečnostné prvky – prilbu a prípadne aj ochranu kolien a lakťov. Tieto dopravné prostriedky výrazne uľahčujú presun na ihrisko či do obchodu, to mamy určite ocenia. Už len naučiť deti správaniu sa ceste, pravidlám cestnej premávky a možno po pár "skúškach", môžete vybehnúť na rodinný výlet na kolesách. 

Honba za pokladom 

Túto hru budú vaše deti milovať! Pokojne ju môžete realizovať aj doma, ale zábavnejšie je to v lese, prípadne v záhrade. Pravidlá hry si prispôsobte veku detí. Na konci získa víťaz odmenu. Urobte si zoznam, aké poklady budete hľadať. Napríklad: všetko žlté, šišky, liečivé bylinky alebo veveričky. 

Ďalší spôsob je hľadanie dopredu schovaného pokladu. Hra je spojená s úlohami, ktorých riešenie posúva hľadača bližšie k pokladu. Chce to trošku prípravy a nápadu, ale stojí to za to.  

Sadíme s deťmi

Áno, hrabať sa v zemi a pozorovať, ako rastie život. Starať sa o rastlinu a sledovať jej výhonky každý týždeň. Ako ich namotivovať? Vyčleňte dieťaťu kúsok zeme v záhrade, alebo špeciálne kvetináče na okne. Zaobstarajte im vlastné náradie (lopatku, rukavice, krhličku) a nech si vyberú, čo chcú vypestovať.  

TIP: Posaďte si žeruchu

Misku vysteľte navlhčenou vatou (môžete použiť aj vatové tampóniky). Na vlhkú vatu nasypte semienka žeruchy. Položte na okenný parapet a už na druhý deň uvidíte, ako zrniečka začínajú klíčiť. Viditeľný úspech vášho snaženia deti povzbudí a onedlho sa bude miska zelenať.

Nezabudnite ju každý deň polievať. Žeruchou je vhodné posypať chlebík s maslom, alebo ju použiť na ochutenie šalátu. Chuťou pripomína reďkovku. Zdravá je najmä vďaka vysokému obsahu minerálnych látok ako je draslík, vápnik, železo a horčík, ale i vitamínov A, C, E.. 

Herbár zelených pokladov

V lese a na lúke môžete objaviť rôzne zaujímavé rastliny. Pamätáte sa, ako sme voľakedy robievali v škole herbár? Dieťaťu sa určite tento nápad zapáči. Zabezpečte si vhodný zošit, lepidlo, encyklopédiu a hor sa za skúmaním prírody. Čo strana, to rastlinka s krátkym popisom a dátumom, kedy ste odtrhli. Dieťa sa naučí veľa o prírode a zároveň ho vediete aj k jej ochrane.  Herbár je aj krásnou spoločnou aktivitou a spomienkou na výlety a výpravy do lesa. 

Toto sa vám z dm drogerie markt môže zísť: 

dm drogerie markt

 • babylove športová fľaša, 1 ks
  Pre malých športovcov je doplnenie pitného režimu samozrejmosťou! Štýlová fľaša je nepriepustná, pevná a nerozbitná. Je vyrobená zo starostlivo vybraných a kontrolovaných materiálov, bez obsahu PVC a Bisphenolu A. Pomocou mäkkého push-pull uzáveru sa fľaša ľahko otvára a zatvára. 
 • babylove dezinfekčné vlhčené utierky, 30 ks
  Dezinfekčné utierky oceníte na rýchle a šetrné čistenie a dezinfekciu rôznych povrchov a predmetov v domácnosti. Sú vhodné na čistenie zdravotníckych pomôcok, teplomerov či hračiek. Zloženie bez farbív, parafínového oleja, silikónov, aldehydov, alkoholu a parfumov zaistí rýchlu účinnosť proti baktériám, hubám a vírusom.
 • dmBio ovocná tyčinka, 25 g
  Ovocná tyčinka s príchuťou jablka a banánu je vynikajúca desiata nielen pre deti od prvého roku. Obsahuje starostlivo vybrané a vysokokvalitné prísady z ekologického poľnohospodárstva, vďaka čomu si zachováva skutočne lahodnú chuť.
 • babylove hracie poháriky, 1 ks
  6 hracích pohárikov dokáže vášho malého zvedavca nielen dokonale zabaviť, ale taktiež slúži ako ideálna pomôcka pri rozvoji jemnej motoriky, rovnováhy a kreativity vášho dieťatka. Zostavením pohárikov do radu je možné vytvoriť vláčik alebo naliatím vody zhora roztočiť lopatkové koliesko.
 • SauBär čistiaci gél na ruky, 50 ml
  Čistiaci gél v hravom farebnom obale s pútkom na zavesenie je skvelým pomocníkom na cestách, výletoch alebo počas bežného dňa v škole. Spoľahlivo a v priebehu pár minút čistí a dezinfikuje ruky, a to bez použitia mydla a vody. 
Kúpite exkluzívne v predajniach dm alebo na mojadm.sk.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: