Liek aj afrodiziakum: týmto zázrakom „zabijete dve muchy jednou ranou“!

Redakcia | 25. apríl 2017
Liek aj afrodiziakum: týmto zázrakom „zabijete dve muchy jednou ranou“!

Na virózy, chrípky, žalúdočné problémy, ale aj ako afrodiziakum. Mnohoraké využitie ponúka príroda v jednom zo svojich zázrakov. O čom je reč?

Ďumbier lekársky známy pod názvom zázvor

Známa a tak trochu tajomná, poznáme najmä jej koreň s výraznou pikantnou chuťou s nádychom exotiky, už menej o nej vieme, že ide o meter a pol vysokú rastlinu so žltými kvetmi – zázvor alebo ďumbier lekársky. 

Pôvodom pochádza z Ázie, dnes sa pestuje takmer všade na svete, v západnej Afrike a karibskej oblasti, či Európe. Obľúbený je pre svoju typickú ostro-sladkú chuť s nádychom citrusu a kvetín, ktorú majú na svedomí esenciálne oleje. 
Prečítajte si: Pomôžu pri otehotnení bylinky, čaje, tanec či iné netradičné metódy?

Pri akých ťažkostiach zázvor pomáha?

Viete, že obsahuje cca 2 % éterického oleja, zázvorovú silicu a štipľavo ostrú látku gingerol, celkovo až 640 rôznych chemických látok?

Ich kombinácia obsiahnutá v koreni pôsobí ako prírodné antibiotikum, protizápalovo, podporuje trávenie, príjemne prehrieva organizmus, chráni pred chrípkou či nádchou, zmierňuje bolesti hlavy, potláča nevoľnosť pri cestovaní, ale brzdí aj niektoré druhy nádorov i baktériu helicobakter pylori, no taktiež zvyšuje sexuálny apetít či výdrž. 

V tehotenstve potláča nauzeu, tehuľky by však mali byť pri jeho konzumácii opatrné, pretože pri zvýšenej konzumácii môže negatívne pôsobiť na vyvíjajúci sa plod. Budúce mamičky by sa mali riadiť heslom: menej je niekedy viac.

Zázvor sa najčastejšie používa vo forme čerstvého koreňa, ktorý sa ošúpe a nastrúha na jemnom kovovom strúhadle, alebo v podobe sušeného koreňa či prášku. Práškový zázvor sa nevyrovná čerstvému, pretože sa líši chuťou i vôňou. Sušený zázvor je štipľavejší ako čerstvý a musí sa pred použitím namočiť.

Prečítajte si: Aké rastliny pomôžu opuchnutým nohám?
Tip MAMA a ja:

Spríjemnite si deň zázvorovou limonádou

Kúsok koreňa zázvoru zbavte šupky a najemno nastrúhajte. Zalejte malým množstvom horúcej vody a niekoľko minút nechajte vylúhovať. Preceďte, pridajte 2 lyžice medu a šťavu z polovice citróna, pomaranča či limetky a dolejte studenou vodou alebo minerálkou. 

Prečítajte si: Liečivé účinky jarnej zeleniny: mrkva, špargľa, šalát a reďkovka

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: